Lietuvoje

2012.11.15 13:20

V. Tomaševskis lieka europarlamentaru

ELTA 2012.11.15 13:20

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) pirmininkas Valdemaras Tomaševskis lieka Europos Parlamento nariu, o jo vieta Seime atitenka Rusų aljanso lyderei Irinai Rozovai.

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) pirmininkas Valdemaras Tomaševskis lieka Europos Parlamento nariu, o jo vieta Seime atitenka Rusų aljanso lyderei Irinai Rozovai.

„Mes priėmėme vieną sprendimą, kad aš ir toliau dirbsiu Europos Parlamente, o vieta Seime atiteks Irinai Rozovai, t. y. mūsų partneriams, su kuriais dalyvavome kartu rinkimuose“, – ketvirtadienį po LLRA tarybos posėdžio sakė V. Tomaševskis.

LLRA pirmininkas pabrėžė, jog apie politinę situaciją ir ministrų postų dalybas ketvirtadienio posėdyje nebuvo diskutuojama, ir joks sprendimas nebuvo priimtas, nes iki jo pradžios koalicijos partneriai taip ir neatsiuntė sutarties projekto.

„Mes šiandien nepriėmėme galutinio sprendimo dėl mūsų dalyvavimo, kadangi neturėjome sutarties teksto (...), kai jį gausime, tada analizuosime (...). Turėjo viską surašyti Juozas Olekas, kuris taip ir neatsiuntė mums iki tarybos posėdžio teksto“, – tvirtindamas, jog susitarti trukdo tik techninės priežastys, aiškino LLRA lyderis.

Paklaustas, ar, LLRA „gavus“ Energetikos ministeriją, jai vadovautų partijai nepriklausantis Jaroslavas Neverovičius, V. Tomaševskis dar kartą priminė apie postų dalybas tarybos posėdyje nekalbėjęs, tačiau neatmetė ir tokios galimybės.

„Mes turime labai daug kandidatų, kurie gali užimti ministro postą, tarp jų yra ir J. Neverovičius, kuris gali užimti bet kokios ministerijos postą, nes turi pakankamai kompetencijos. Jis nėra mūsų partijos narys, bet jis atstovavo mūsų partijai ankstesnėje Vyriausybėje (...). Mūsų atstovai gali užimti bet kokį postą, bet šiandien per anksti apie tai kalbėti, nes dar nepritarėme koaliciniam susitarimui“, – teigė jis.

V. Tomaševskis priminė dar pavasarį skelbęs, jog LLRA domina keturios – Ūkio, Žemės ūkio, Susisiekimo bei Švietimo ir mokslo – ministerijos.

„Mes nebijome dirbti opozicijoje – ne kartą tai jau esu sakęs. Ne postai mums yra svarbūs, svarbiausi susitarimai jau buvo pasiekti antradienį, kai mes susitarėme dėl programinių nuostatų (...), toliau dirbti trukdo tik techniniai dalykai“, – tvirtino jis.

V. Tomaševskis taip pat pažymėjo, jog be LLRA tarybos sprendimo jis jokiais būdais negalės pasirašyti koalicijos sutarties.