Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

Prokuratūra planuoja šiemet baigti M. Balčiūno bylą

BNS 2015.09.08 13:45

Panevėžio apygardos prokuratūra šiemet planuoja baigti pagrindinį tyrimą dėl Europos vyrų krepšinio čempionatui skirtų lėšų panaudojimo teisėtumo. Tyrimas buvo pradėtas dar 2013 metų pradžioje kartu su Specialiųjų tyrimų tarnyba.

Panevėžio apygardos prokuratūra šiemet planuoja baigti pagrindinį tyrimą dėl Europos vyrų krepšinio čempionatui skirtų lėšų panaudojimo teisėtumo. Tyrimas buvo pradėtas dar 2013 metų pradžioje kartu su Specialiųjų tyrimų tarnyba.

Vienas iš bylos įtariamųjų – buvęs Lietuvos krepšinio federacijos generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas – Panevėžio miesto apylinkės, o vėliau ir apygardos teismui pateikė skundą dėl ikiteisminio tyrimo vilkinimo. Šią savaitę apygardos teismas skundą atmetė. M. Balčiūnui yra pareikšti įtarimai dėl sukčiavimo organizavimo, piktnaudžiavimo, dokumento suklastojimo ar disponavimo suklastotu dokumentu organizavimo bei kyšininkavimo.

Tyrimui vadovaujanti Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorė Aurelija Gališanskytė BNS sakė, kad bylos tyrimas užtruko, nes buvo atliekamas LKF 2010–2011 metų ūkinės-finansinės veiklos tyrimas.

„Specialistams reikėjo įvertinti daugybę finansinių dokumentų. Po to su tomis išvadomis reikia susipažinti mums“, – sakė prokurorė.

Be to, įtariamieji dažnai skundžia ikiteisminio tyrimo veiksmus teismui. Siekiant įvertinti skundų pagrįstumą, teismas neretai pareikalauja perduoti jam visą bylos medžiagą, kurią sudaro 38 tomai.

Šiuo metu byloje yra dešimt įtariamųjų, anksčiau jų buvo beveik dvigubai daugiau, tačiau vėliau kelios bylos buvo išskirtos iš šio tyrimo ir perduotos Panevėžio ir Šiaulių teismams, kuriuose dabar ir nagrinėjamos. Viena iš kaltinamųjų šiose bylose – viešbučio „Romantic“ savininkė Dalia Kuklierienė.

Įtariama, kad prieš 2011 metų Europos vyrų krepšinio čempionatą galėjo būti parengtas planas, kaip neteisėtai už Panevėžio miesto savivaldybės lėšas rekonstruoti uždarosios akcinės bendrovės „Via Unica“ viešbutį „Romantic“.

Anot teisėsaugininkų, 2010 metais tarp Panevėžio miesto savivaldybės ir Lietuvos krepšinio federacijos buvo pasirašyta daugiau kaip 2 mln. litų vertės sutartis dėl Europos vyrų krepšinio čempionato varžybų organizavimo, krepšinio populiarinimo ir plėtros mieste programos įgyvendinimo paslaugos pirkimo, nors galėjo būti žinoma, kad ši sutartis nebus tinkamai vykdoma, išrašytos sąskaitos už atliktus darbus bus suklastotos.

Šioje byloje įtarimų yra sulaukęs ne tik buvęs LKF generalinis sekretorius M. Balčiūnas, bet ir advokatė Diana Dūdienė, Panevėžio mero patarėjas Darius Simėnas ir dar keletas asmenų.

M. Balčiūnas savo kaltę neigia.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi