Lietuvoje

2014.11.08 16:34

V. Uspaskichas paragino L. Graužinienę nebūti politikos zombe

BNS, ELTA2014.11.08 16:34

Valdančiosios Darbo partijos garbės pirmininkas europarlamentaras Viktoras Uspaskichas šeštadienį partijos suvažiavime Vilniuje į savivaldos rinkimus besiruošiantiems „darbiečiams“ dalijo patarimus, vienas jų – sugebėti būti patraukliems.

Valdančiosios Darbo partijos garbės pirmininkas europarlamentaras Viktoras Uspaskichas šeštadienį partijos suvažiavime Vilniuje į savivaldos rinkimus besiruošiantiems „darbiečiams“ dalijo patarimus, vienas jų – sugebėti būti patraukliems.

„Kalbant apie rinkimus – reikia realiai pasverti kiekvieno norinčio dalyvauti galimybes. Reikia ruoštis ne tik techniškai, struktūriškai, fiziškai, bet reikia sugebėti būti patraukliu, profesionaliai atrodančiu ir viską daryti nuoširdžiai“, – kalbėjo partijos įkūrėjas.

Taip pat buvęs partijos vadovas sakė, jog svarbu kiekvienam kandidatui atsakyti, su kokiu tikslu jis eina į rinkimus, priešingu atveju nėra prasmės. „Į rinkimus reikia eiti su žinia, profesionaliai, toks pasaulis, nieko nebus, ir rinkėjų dabar neapgausi“, – sakė V. Uspaskichas.

Taip pat jis tvirtino, jog vien pastangų ir daug darbo nepakanka, svarbūs yra pasiekimai. „Arklys patranką tempia dvidešimt metų, bet šaudyti taip ir neišmoko“, – situaciją pavyzdžiu iliustravo V. Uspaskichas.

Savo įkurtą partiją jis kritikavo pristigus idėjų. „Partija tapo beveidė, mes neturime idėjų. Ar yra bent viena idėja, pagal kurią šiandien galima identifikuoti partiją?“ – klausė V. Uspaskichas. Salėje pasigirdo atsakymai, jog „darbiečiai“ identifikuojami su didėjančia minimalia alga.

Tuomet V.Uspaskichas atsakė, jog partijos rinkiminis pažadas dėl 1,5 tūkst. litų minimalios algos taip ir liko nepasiektas. „Mes neapgynėme nei vienos savo politinės idėjos“, – sakė V. Uspaskichas ir taip pat tvirtino ir pats dėl to prisiimantis kaltę.

„Mūsų ministerijos reikalas – pareikalauti!“

V. Uspaskichas paragino Seimo Pirmininkę, partijos vadovę Loretą Graužinienę savo pasisakymuose neprisiimti atsakomybės už visą valdančiąją koaliciją.

„Neprisiimk savo pasisakymuose atsakomybės už visą koaliciją, tuo labiau, žinai, kad to nedarysi, nebūk politikos zombis, neieškok lėšų pensijoms ar atlyginimams. Tai ne tavo darbas, nes ateis rinkimai ir mūsų partneriai, jeigu dar galima vadinti partneriais socialdemokratus, į rinkėjų klausimą, kodėl tokie atlygimai ir pensijos, jie rodys į mūsų partiją“, – kalbėjo V. Uspaskichas.

Emocingoje savo kalboje V. Uspaskichas rėžė, kad geriausias viešųjų ryšių pavyzdys yra socialdemokratė Vilija Blinkevičiūtė, ir partijos narius ragino iš jos imti pavyzdį – esą politikė niekada negailėjo vargšams pensininkams ir dirbantiems žmonėms padidinti lėšų. „Loreta, užtenka ieškoti pinigų, tegu jie ieško pinigų, mūsų ministerijos reikalas – pareikalauti!“, – sakė politikas.

Darbo partijos idėjinis lyderis taip pat davė pylos L. Graužinienei ir jos pavaduotojui Vytautui Gapšiui, kad šie buvo komandiruotėse, kai Seimas balsavo dėl Darbo partijos vadinamosios juodosios buhalterijos bylą nagrinėjusių teisėjų perkėlimo į aukštesnį teismą.

„Kaip buvo galima išvažiuoti į komandiruotę abiem vadovams, kai buvo skirstomi teisėjai? Gerbiamieji, teisėjai padarė nusikaltimą prieš teisingumą. (...) Kam reikalingos tos komandiruotės?“, – piktinosi politikas.

V. Uspaskichas taip pat paragino Darbo frakciją Seime 2015 m. valstybės biudžeto projektą palaikyti tik tuo atveju, jeigu bus nors iš dalies atsižvelgta į „darbiečių“ programą. Šį raginimą suvažiavimo delegatai palydėjo aplodismentais. V. Uspaskichas neabejojo, kad yra galimybė MMA padidinti mažiausiai iki 60 proc. nuo vidutinio atlyginimo.

„Pakėlus atlyginimus padidės pajamos ir užteks tų pinigų. Nori – tegu skolinasi daugiau, bet mes turime tai padaryti. Nedarome. Galiu dar daugiau pasakyti: jie nedaro sąmoningai todėl, kad tai buvo mūsų vėliava per rinkimus. Šita vėliava iš mūsų atiminėjama, todėl, gerbiamieji, šią vėliavą turime užtikrinti“, – sakė V. Uspaskichas.

Tarp pasiekimų įvardijo tiesioginių merų rinkimų įteisinimą

Darbo partijos pirmininkė, parlamento vadovė Loreta Graužinienė savo kalboje suvažiavime tarp „darbiečių“ pasiekimų vardijo minimalios mėnesinės algos (MMA) didinimą, taip pat žadėjo, jog minimumas dar didės ir nuo kitų metų liepos.

„Lietuvos žmonių gerovė ir socialinės atskirties mažinimas yra mūsų prioritetas. Pradėtas minimalaus mėnesinio atlyginimo didinimo procesas, šis tikslas ir toliau išlieka mūsų prioritetu. Sieksime minimumą didinti ir nuo kitų metų liepos“, – sakė „darbiečių“ vadovė.

Ji taip pat tvirtino, jog valdančiųjų koalicijos partneriai jau beveik susitarė dėl mažiausias algas gaunančių biudžetinių įstaigų darbuotojų atlygio didinimo. „Bus padidintas mažiausius atlyginimus gaunančių biudžetinių darbuotojų darbo užmokestis, tai palies kultūros, meno, sveikatos priežiūros srities darbuotojus“, – kalbėjo L. Graužinienė.

Tarp „darbiečių“ pasiekimų įvardintas ir tiesioginių merų rinkimų įteisinimas. „Mūsų atstovui vadovaujant Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetui pagaliau susitarti ir Seimas priėmė daug metų žmonių lauktą tiesioginių merų rinkimų įstatymą, ir kitąmet merus Lietuvoje rinksime tiesiogiai“, – sakė L. Graužinienė.

Partijos suvažiavimą sveikino koalicijos partnerių vadovai – premjeras socialdemokratas Algirdas Butkevičius, partijos „Tvarka ir teisingumas“ lyderis europarlamentaras Rolandas Paksas, šios partijos atstovas Europos Parlamente Valentinas Mazuronis, taip pat Žaliųjų partijos pirmininkas parlamentaras Linas Balsys, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos atstovas Zbignevas Jedinskis, profesinių sąjungų atstovai.

Premjeras A. Butkevičius sako kalboje „darbiečius“ ragino nepasiduodi spaudimui, kurį dabartinei valdančiajai koalicijai ir Vyriausybei vadino neturinčiu precedento, taip pat tvirtino, jog nepagrįsti svarstymai, esą ministrai teikiami nepasitarus su koalicijos partneriais. Jis tvirtino, jog nei vienas ministras nebuvo teikiamas nesuderinus su Darbo partijos bei „tvarkiečių“ vadovybe.

„Nepasiduokime įvairiausiems spaudimams, kurie kai kada peržengia visas padorumo ir kultūros ribas“, – sakė premjeras.

Darbo partijos suvažiavime planuojama pristatyti partijos kandidatus į merus bei rinkimų programą. Savivaldybių tarybų rinkimai vyks kovo 1 dieną. Pirmą kartą juose merai bus renkami tiesiogiai.

Darbo partija Vilniuje kelia šiuo metu vicemero pareigas einančio Jono Pinskaus kandidatūrą, į Kauno merus kandidatuos Seimo vicepirmininkas Vydas Gedvilas, Panevėžio mieste – parlamentaras Petras Narkevičius, Vilniaus rajone – parlamentarė Vilija Filipovičienė.

Po daugiau kaip dešimt metų trukusių diskusijų Seimas birželio mėnesį priėmė įstatymus, kuriais įteisino tiesioginius merų rinkimus. Už socialdemokratų inicijuotus projektus balsavo valdantieji, taip pat ir dalis opozicijos.

Paskutinės visuomenės nuomonės apklausos rodo, kad balsuoti už „darbiečius“ šiuo metų ketintų apie 8 proc. gyventojų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.