Lietuvoje

2012.11.15 12:08

A. Kubilius: reikalavimai ministrams ženkliai žemėja

ELTA2012.11.15 12:08

Premjeras Andrius Kubilius, vertindamas formuojamą Vyriausybę, sako, kad, kaip rodo preliminarios būsimosios kandidatūros, reikalavimai Ministrų Kabineto nariams ženkliai žemėja.

Premjeras Andrius Kubilius, vertindamas formuojamą Vyriausybę, sako, kad, kaip rodo preliminarios būsimosios kandidatūros, reikalavimai Ministrų Kabineto nariams ženkliai žemėja.

Taip A. Kubilius įvertino partijos „Tvarka ir teisingumas“ į aplinkos ministrus siūlomą Valentino Mazuronio ir į vidaus reikalų – Remigijaus Žemaitaičio kandidatūras.

„Tikrai nenoriu pradėti vertinti, nesame taip jau detaliau kalbėjęsi nei tarpusavyje, nei su galimais pretendentais. (...) Man atrodo, kad reikalavimai ministrams ženkliai žemėja, o tai man kelia nerimą, nes Lietuvos laukia tikrai sudėtingi darbai ir pirmininkavimas Europos Sąjungai, ir čia vien tiktai gebėjimo garsiai būnant opozicijoje kalbėti ar kritikuoti valdžią tikrai nepakaks“, – ketvirtadienį „Žinių radijui“ sakė A. Kubilius.

Pasak Vyriausybės vadovo, kandidatų į ministrus kvalifikacija turėtų būti svarbi tiek naujajam Vyriausybės vadovui, tiek Prezidentei.

„Šioje vietoje taip pat turėtų būti labai svarbu ir nepriekaištinga reputacija, skaidrumas ir, kitaip sakant, visiškai skaidri praeitis bet kurio kandidato, pretenduojančio į tokius postus“, – pabrėžė A. Kubilius.

Ministras Pirmininkas priminė, kad „tvarkiečių“ kandidatas į Vidaus reikalų ministerijos vadovus į politiką atėjo iš Vilniaus miesto savivaldybės, kur dirbo kartu su meru Juozu Imbrasu ir korupcijos skandale buvusiu Evaldu Lementausku. A. Kubiliaus teigimu, tai turėtų būti išnagrinėta, o atsakomybę prisiimti būsimasis premjeras.

Komentuodamas kito „tvarkiečio“ – Kęsto Komskio – siūlomą kandidatūrą į Seimo vicepirmininkus, A. Kubilius tai pavadino „tam tikru akibrokštu“.

„Nenoriu daug čia kalbėti, bet manyčiau, kad ir specialiųjų tarnybų informacija turėtų būti pilnai pateikiama svarstant pretendentus į tokias pareigas ir Seimo nariams, ir visuomenei“, – neabejojo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų pirmininkas.

Kaip žinoma, socialdemokratai, Darbo partija, partija Tvarka ir teisingumas bei Lietuvos lenkų rinkimų akcija formuoja valdančiąją koaliciją.

„Tvarkiečiams“ pagal susitarimą priklauso du ministrų portfeliai – vidaus reikalų ir aplinkos. Į aplinkos ministrus siūloma skirti Valentiną Mazuronį, į vidaus reikalų – Remigijų Žemaitaitį. Šias kandidatūras trečiadienį patvirtino „tvarkiečių“ prezidiumas.

Socialdemokratams priklauso Premjero postas ir septynios ministerijos – Finansų, Užsienio reikalų, Krašto apsaugos, Susisiekimo, Ūkio, Sveikatos reikalų ir Teisingumo ministerija.

Darbo partijai priklauso Seimo Pirmininko postas ir penkios ministerijos, tačiau vieną jų „darbiečiai“ žada atiduoti Lietuvos lenkų rinkimų akcijai. Darbo partija tikriausiai vadovaus Žemės ūkio, Švietimo ir mokslo, Socialinių reikalų ir darbo, Kultūros ministerijoms, o Lenkų rinkimų akcijai gali būti skiriama Energetikos ministerija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.