Lietuvoje

2014.11.07 16:23

Policijos generaliniu komisaru siūlomas R. Požėla

ELTA2014.11.07 16:23

Iš policijos generalinio komisaro posto pasitraukus Sauliui Skverneliui, į jo vietą siūlomas generalinio komisaro pavaduotojas Renatas Požėla.

Iš policijos generalinio komisaro posto pasitraukus Sauliui Skverneliui, į jo vietą siūlomas generalinio komisaro pavaduotojas Renatas Požėla.

R. Požėlos skyrimą policijos generaliniu komisaru pirmadienį posėdyje turėtų svarstyti Vyriausybė.

Policijos generalinį komisarą vidaus reikalų ministro siūlymu ir Vyriausybės teikimu 5-erių metų kadencijai skiria ir atleidžia Respublikos Prezidentas.

Pagal Policijos veiklos įstatymą, policijos generaliniu komisaru gali būti ne jaunesnis kaip 35-erių metų asmuo, įgijęs teisės magistro kvalifikacinį laipsnį arba vienpakopį aukštąjį teisinį ar jam prilygintą išsilavinimą ir ne mažiau kaip trejus metus dirbęs Policijos departamento tarnybos, specializuotos policijos įstaigos ar teritorinės policijos įstaigos arba policijos profesinio mokymo įstaigos vadovu.

Policijos generalinio komisaro pavaduotojas R. Požėla iki šiol buvo atsakingas už viešosios policijos veiklos, kriminalinės policijos veiklos ir ikiteisminio tyrimo įgyvendinimo organizavimą policijos sistemoje.

Keturiasdešimtmetis R. Požėla yra baigęs Lietuvos policijos akademiją, kur įgijo bakalauro kvalifikacinį laipsnį. 2007 m. baigė Mykolo Romerio universiteto Teisės ir policijos veiklos programos studijas ir jam buvo suteiktas teisės magistro kvalifikacinis laipsnis.

R. Požėla tarnybą vidaus tarnybos sistemoje pradėjo 1993 m. rugpjūčio 1 d. Šiaulių miesto vyriausiojo policijos komisariato viešosios policijos patrulinės tarnybos mobiliosios kuopos policininko pareigose. Vėliau ėjo to paties policijos komisariato kriminalinės policijos Turtinių nusikaltimų tyrimo skyriaus Kvotos poskyrio jaunesniojo inspektoriaus, inspektoriaus pareigas.

1998 m. liepos 9 d. pareigūnas buvo paskirtas Šiaulių miesto vyriausiojo policijos komisariato uniformuotosios policijos kelių policijos techninės inspekcijos vyresniuoju inspektoriumi, vėliau tame pačiame policijos komisariate ėjo kelių policijos komisaro inspektoriaus, Eismo priežiūros skyriaus komisaro pareigas.

Nuo 2003 m. spalio 23 d. R. Požėla buvo perkeltas į Šiaulių rajono policijos komisariato Organizacinio poskyrio vyresniojo inspektoriaus pareigas, vėliau ėjo šio poskyrio viršininko pareigas. Nuo 2004 m. lapkričio 2 d. tarnybą tęsė Šiaulių rajono policijos komisariato viešosios policijos Viešosios tvarkos skyriaus Eismo priežiūros poskyrio viršininko pareigose, o nuo 2005 m. sausio 17 d. Lietuvos policijos eskortavimo rinktinės Tarnybos organizavimo skyriaus viršininko pareigose. 2008 m. liepos 3 d. R. Požėla buvo paskirtas Lietuvos policijos eismo priežiūros tarnybos viršininko pavaduotoju, o nuo 2008 m. rugsėjo 3 d. ėjo Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Viešosios policijos valdybos viršininko pareigas. Nuo 2011 m. gegužės 2 d. paskirtas policijos generalinio komisaro pavaduotoju. 2013 m. vasario 25 d. R. Požėlai suteiktas vyriausiojo komisaro laipsnis.

Tarnybos vidaus tarnybos sistemoje metu už nepriekaištingą ir pavyzdingą tarnybinių pareigų atlikimą R. Požėla buvo ne kartą skatintas.

Generalinio šalies komisaro vieta atsilaisvino po to, kai S. Skvernelis trečiadienį buvo paskirtas vidaus reikalų ministru.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.