Naujienų srautas

Lietuvoje2014.11.07 15:56

Šiauliuose pradėjo veikti Psichikos dienos centras

Šiauliuose, kaip ir daugelyje kitų miestų, pradėjo veikti psichikos dienos centras. Jis aptarnaus Šiaulių miesto bei aplinkinių rajonų gyventojus.

Šiauliuose, kaip ir daugelyje kitų miestų, pradėjo veikti psichikos dienos centras. Jis aptarnaus Šiaulių miesto bei aplinkinių rajonų gyventojus.

Modernus psichikos dienos centras įsikūrė miesto centre, pritaikius buvusios vaikų poliklinikos pastatą. Per du aukštus įsikūrusio centro erdvėse pacientams teikiamos socialinės ir medicinos paslaugos, padedama ligoniams integruotis į visuomenę. Projekto vertė apie pustrečio milijono litų.

„Paslaugomis galės naudotis ne vien šiauliečiai, bet ir Šiaulių rajono gyventojai, taip pat Radviliškio rajono ir Kelmės rajono gyventojai“, – teigia Šiaulių centro poliklinikos vyriausiasis gydytojas Mindaugas Maželis.

Patekti į centrą psichikos ligoniai gali su gydytojo siuntimu. Vienu metu dienos centre nemokamai galės lankytis ir gydytis 25 žmonės.

„Mes didžiuojamės vieninteliai Lietuvoje turintys multisensorinę terapiją, kur stimuliuojant regą, klausą, lytėjimą, uoslę, veikiama centrinė nervų sistema ir gerinamas paciento funkcionavimas“, – aiškina Šiaulių psichikos dienos centro vedėja Laima Šeporaitienė.

Pacientams teikiamos ir socialinės bei medicinos paslaugos, padedama prisitaikyti prie aplinkos, atkurti kasdienius gyvenimo ar darbo įgūdžius. Pasak gydytojų, tokios paslaugos efektyviausios psichikos ligos pradžioje. 

„Kada vos vos pradeda blogėti būklė ir galbūt nereikia stacionaro dar, bet namuose jau sunku pacientą išlaikyti ir jam padėti, tokiais atvejais reikia kreiptis į dienos stacionarus, taip pat tada, kai stacionare jie gauna pirminį gydymą“, – sako Valstybinio psichikos sveikatos centro direktorė Ona Davidonienė.

Lietuvoje tokių dienos centrų, skirtų psichikos negalią turintiems žmonėms, jau įkurta apie tris dešimtis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi