Lietuvoje

2012.11.15 09:59

Premjeras apie V. Gedvilo kandidatūrą: Darbo partijos atstovai koalicijoje negali eiti aukštų pareigų

ELTA 2012.11.15 09:59

Premjeras Andrius Kubilius sako neturįs nieko prieš Darbo partijos kandidatą į Seimo Pirmininkus, tačiau, kaip ir šalies vadovė, pabrėžia, kad valdančiojoje koalicijoje negali būti Darbo partijos, kurios nariai teisiami, ir jos atstovai koalicijoje negali eiti aukštų pareigų.

Premjeras Andrius Kubilius sako neturįs nieko prieš Darbo partijos kandidatą į Seimo Pirmininkus, tačiau, kaip ir šalies vadovė, pabrėžia, kad valdančiojoje koalicijoje negali būti Darbo partijos, kurios nariai teisiami, ir jos atstovai koalicijoje negali eiti aukštų pareigų.

„Pirmas dalykas, tikrai neturiu kažko prieš V. Gedvilą – gal nepakankamai pažįstu, nežinau, ar jam pakaktų patirties ir kvalifikacijos tokioms tikrai didelėms atsakomybėms“, – ketvirtadienio rytą tradiciniam interviu „Žinių radijui“ sakė Ministras Pirmininkas.

A. Kubilius pabrėžė, kad Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų deleguota dabartinė Seimo Pirmininkė Irena Degutienė labai aukštai pakėlė parlamento vadovo veiklos standartą.

„Bet pagrindinė problema yra ne individualios V. Gedvilo savybės, o svarbiausia yra tai, kad bus siūloma rinkti Seimo Pirmininką iš partijos, kuri yra teisiamųjų suole, ir šioje vietoje dar kartą galiu pakartoti, kad visiškai pritariu Respublikos Prezidentei, kuri sako, kad negali būti koalicijoje šios partijos, jos atstovai negali eiti kokių nors aukštų pareigų“, – įsitikinęs A. Kubilius.

Anot Vyriausybės vadovo, jeigu valdančioji koalicija dėl kandidato į Seimo Pirmininkus nepersigalvos ir Seimo Pirmininku bus išrinktas teisiamos partijos atstovas, „ateityje galima susidurti su didelėmis reputacijos problemomis ir kitomis peripetijomis, į kurias paklius Seimas ir visa Lietuva“.

Komentuodamas, ar Prezidentė ir toliau laikysis griežtos pozicijos dėl Darbo partijos dalyvavimo valdančiojoje koalicijoje, kadenciją baigiantis premjeras sakė, jog tai priklausys nuo Lietuvos socialdemokratų partijos vadovybės pozicijos, nors, kaip pabrėžia jos lyderis Algirdas Butkevičius, „darbiečių“ neįtraukimas į koaliciją būtų rinkėjų išdavystė.

„Ne kartą esu kalbėjęs, kad šioje vietoje savo, partijos, valstybės vertybių painiojimas su rinkėjų sprendimais per rinkimus yra visiškai neteisingas ir neatsakingas“, – sakė A. Kubilius.

ELTA primena, kad trečiadienį Darbo partija pranešė į Seimo Pirmininko pareigas siūlysianti Seimo Darbo partijos frakcijos nario, Seimo Europos reikalų komiteto pirmininko pavaduotojo V. Gedvilo kandidatūrą.

„Priėmiau šį iššūkį“, – trečiadienį žurnalistams sakė pats V. Gedvilas, paprašytas pakomentuoti savo kandidatūrą.

„Esu vakar patvirtintas Darbo partijos prezidiume kaip kandidatas į Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkus“, – sakė V. Gedvilas.

Beje, jis pridūrė, kad per jo politinę biografiją tai jau antras siūlymas eiti Seimo Pirmininko pareigas.

Socialdemokratų partijos pirmininkas A. Butkevičius teigiamai vertina V. Gedvilo kandidatūrą. Jo nuomone, dėl šios kandidatūros problemų neturėtų kilti.