Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

L. Graužinienė: dėl Seimo kanclerio reikės rasti politinį sutarimą

BNS 2015.09.08 13:45

Dėl Seimo kanclerio kandidatūros reikės rasti politinį sutarimą, sako parlamento vadovė „darbietė“ Loreta Graužinienė.

Dėl Seimo kanclerio kandidatūros reikės rasti politinį sutarimą, sako parlamento vadovė „darbietė“ Loreta Graužinienė.

„Reikia rasti politinį sutarimą, nes kancleris vykdo ne tik ūkines funkcijas, bet yra ir politinė dalis – tarptautinis atstovavimas. Ir ta pareigybė daugialypė, kurioje reikia atrasti žmogų, kad būtų visapusiškai tinkamas“, – į klausimą, kada bus sprendimas dėl kandidato vadovauti Seimo kanceliarijai, penktadienį žurnalistams Seime atsakė L. Graužinienė.

„Pažiūrėjus į kitų valstybių praktiką, tokiose pareigose esantys žmonės tikrai yra autoritetai, turintys didžiulę patirtį“, – pridūrė Seimo pirmininkė.

Trečiadienį kadenciją baigė ligšiolinis Seimo kancleris Jonas Milerius. Kai kurių frakcijų atstovai siūlė J. Milerių teikti kitai kadencijai, tačiau teisiškai procedūra būtų sudėtinga dėl ilgamečio Seimo valdininko amžiaus. Valstybės tarnybos įstatymas numato, kad asmuo, priimamas į karjeros valstybės tarnautojus, turi būti ne vyresnis kaip 65 metų. Buvusiam Seimo kancleriui šiuo metu tiek ir yra.

Pasak L. Graužinienės, kol bus paskirtas naujas kancleris, kanceliarijai vadovaus pavaduotojas Gedeminas Aleksonis.

„Dabar vyks perdavimas viso kanceliarijos ūkio ir visų klausimų, perims laikinai pavaduotojas, sistema veikia, visa kanceliarija dirba normaliai“, – sakė L. Graužinienė.

J. Milerius Seimo kancleriu buvo paskirtas 2009 metų lapkričio 5 dieną. Anksčiau jis buvo parlamento Informacinių technologijų departamento vadovas.

Pagal įstatymus, Seimo kanclerį parlamento vadovo teikimu 5 metams skiria Seimas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi