Naujienų srautas

Lietuvoje2014.11.07 12:29

„Regitra“ virsta posto netekusio A. D. Barakausko bendražygių prieglauda

DELFI.lt, BNS 2014.11.07 12:29

Iš posto staiga pasitraukusio vidaus reikalų ministro Dailio Barakausko buvusiai patarėjai Ingai Rumševičienei valstybės įmonėje „Regitra“ sukurtas naujas etatas. Ketvirtadienį paaiškėjo, kad ir korupcijos skandale minimam buvusiam vidaus reikalų viceministrui Algimantui Juocevičiui sukurta darbo vieta šioje įmonėje.

Iš posto staiga pasitraukusio vidaus reikalų ministro Dailio Barakausko buvusiai patarėjai Ingai Rumševičienei valstybės įmonėje „Regitra“ sukurtas naujas etatas. Ketvirtadienį paaiškėjo, kad ir korupcijos skandale minimam buvusiam vidaus reikalų viceministrui Algimantui Juocevičiui sukurta darbo vieta šioje įmonėje.

Apie I. Rumševičienės karjeros vingius rašo „Lietuvos rytas“.

„Regitros“ Kauno filialo viršininkas Danielius Raišys dar spalio 3-iąją gavo šios įmonės generalinio direktoriaus Daliaus Prevelio įsakymą, kad nuo spalio 13 dienos I. Rumševičienė skiriama dirbti vyresniąja klientų aptarnavimo metodikos specialiste. Tuo metu moteris dar dirbo Vidaus reikalų ministerijoje.

Tokių pareigų, kokios sukurtos šiai specialistei, iki tol nebuvo nei Kauno filiale, nei kituose „Regitros“ padaliniuose Lietuvoje.

Į pareigas I. Rumševičienė paskirta be konkurso, ji įdarbinta pagal darbo sutartį. „Lietuvos ryto“ žiniomis, jai „Regitroje“ numatytas 3 tūkst. litų atlyginimas.

„Įmonės vadovui teisę priimti į darbą ir atleisti iš darbo darbuotojus suteikia Valstybės ir savivaldybių įmonių įstatymas ir įmonės įstatai. Teisės aktai neįpareigoja vyresniojo specialisto pareigoms eiti skelbti konkurso ir atrankos“, – paaiškino „Regitros“ vadovas D. Prevelis.

„Tvarkiečių“ į vidaus reikalų ministro postą deleguotas Dailis Alfonsas Barakauskas atsistatydino praėjusią savaitę, motyvuodamas pablogėjusia sveikata. Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) vykdomame ikiteisminiame tyrime dėl galbūt neskaidrių ministerijos viešųjų pirkimų buvęs ministras vėliau buvo apklaustas kaip specialusis liudytojas.

I. Rumševičienė su D. A. Barakausku dirbo nuo 2008 metų, iš pradžių ji buvo Seimo nario padėjėja, vėliau tapo vidaus reikalų ministro patarėja.

DELFI ketvirtadienį rašė, kad keisti sutapimai lydi ir „Tvarkos ir teisingumo“ partiją krečiančio korupcijos skandalo herojų – buvusį vidaus reikalų viceministrą A. Juocevičių. Jis darbą rado šiltoje vietoje – pareigose, kurios, lyg tyčia, iki jo paskyrimo net neegzistavo.

A. Juocevičius jau seniai yra Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) akiratyje. Jis pirmiausiai pagarsėjo patekdamas į STT „juodąjį sąrašą“, kuriame buvusių viceministrų prezidentė Dalia Grybauskaitė nepageidavo matyti Vyriausybėje. „Tvarkietis“ iš viceministro pareigų pasitraukė liepos 10 d., bet nuo Vidaus reikalų ministerijos (VRM) pernelyg nenutolo.

Nuo spalio 6 d. A. Juocevičiaus darbdavys – valstybės įmonė „Regitra“. O pareigos ne bet kokios – generalinio direktoriaus Dariaus Prevelio patarėjas. Beje, „Regitra“ DELFI patvirtino, kad iki A. Juocevičiaus įdarbinimo tokia pareigybė įmonėje apskritai neegzistavo. Negana to, dirbdamas VRM, A. Juocevičius pats kuravo „Regitrą“ ir dirbo jos valdyboje – tikėtina, kad buvusio viceministro įdarbinimas buvo neteisėtas.

Konservatorė kreipėsi į VTEK dėl buvusio vidaus reikalų viceministro A. Juocevičiaus

Konservatorė Agnė Bilotaitė kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK) dėl buvusio viceministro „tvarkiečio“ Algimanto Juocevičiaus, kuris įsidarbino savo kuruotoje valstybės įmonėje „Regitra“.

VTEK Sekretoriato atstovai BNS sakė, kad Seimo narės kreipimasis gautas penktadienį prieš pietus.

A. Bilotaitė nurodo, kad A. Juocevičius galėjo supainioti interesus, kai po atsistatydinimo iš viceministro pareigų vėliau įsidarbino generalinio direktoriaus patarėju „Regitroje“, nors prieš tai kuravo šią įmonę, buvo jos valdybos nariu.

„Problemos yra labai didelės pačioje „Regitroje“ – manau, reikėtų pasižiūrėti, padaryti auditą, paanalizuoti pačią instituciją, vadovų veiksmus įkuriant naujus etatus. Nes etatai kuriami „iš oro“, sau palankiems žmonėms. Akivaizdu, kad tai daroma ne dėl efektyvesnio „Regitros“ darbo, o tam, kad žmonės, kurie neteko darbo dėl neskaidrios veiklos ar kitų priežasčių, turėtų šiltą, patogią vietą“, – sakė A. Bilotaitė.

Generalinė prokuratūra prieš dvi savaites pranešė su Specialiųjų tyrimų tarnyba atliekanti ikiteisminį tyrimą dėl prekybos poveikiu stambiu mastu siekiant už atlygį daryti įtaką keletui praėjusiais metais VRM vykdytų viešųjų pirkimų. Iš viso buvo sulaikyti penki asmenys, tarp jų – A. Juocevičius. Po šio skandalo atsistatydino ir vidaus reikalų ministras, „tvarkietis“ Dailis Alfonsas Barakauskas, oficialia priežastimi nurodydamas sveikatos problemas.

Nei A. Juocevičius, nei kitas byloje figuruojantis asmuo – buvęs vidaus reikalų ministro patarėjas Turto valdymo ir ūkio departamente prie VRM įdarbintas Ervinas Raistenskis nėra nušalinti nuo pareigų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi