Lietuvoje

2014.11.07 11:10

Lietuvos paštas ruošiasi Kalėdoms – išleidžia šventinius pašto ženklus

LRT.lt2014.11.07 11:10

Šeštadienį Lietuvos paštas išleidžia du pašto ženklus, skirtus didžiosioms metų šventėms – Kalėdoms ir Naujiesiems metams. Apyvartoje taip pat pasirodys ir kalėdinis ženklintasis atvirukas, pranešė bendrovė.

Šeštadienį Lietuvos paštas išleidžia du pašto ženklus, skirtus didžiosioms metų šventėms – Kalėdoms ir Naujiesiems metams. Apyvartoje taip pat pasirodys ir kalėdinis ženklintasis atvirukas, pranešė bendrovė.

„Kalėdiniu laikotarpiu gyventojai išsiunčia daugiausia sveikinimų – tiek atvirlaiškių ir laiškų, tiek nedidelių siuntų su lauktuvėmis. Kad sveikinimai būtų visapusiškai šventiški, kasmet prieš Kalėdas išleidžiame specialių pašto ženklų. Šiemet gražiausioms metų šventėms taip pat parūpinome du pašto ženklus – vieną, skirtą siųsti Lietuvoje, kitą – į užsienio šalis“, ‒ pranešime spaudai cituojamas Lietuvos pašto Ženklų leidybos departamento vadovas Ervinas Vaišnoras.

Naujuosius pašto ženklus sukūrė aštuoniolikmetė moksleivė Augustina Gruzdytė iš Vilniaus. Lietuvoje skirto siųsti pašto ženklo nominalas – 1,35 Lt, arba 0,39 Eur, į užsienio šalis – 2,80 Lt, arba 0,81 Eur. Abiejų pašto ženklų tiražai – po 750 tūkst. egz.

Su šiais pašto ženklais apyvartoje pasirodys ir pirmosios dienos vokas. Šeštadienį pašto korespondencija, apmokama naujaisiais pašto ženklais, Vilniaus centriniame pašte bus antspauduojama pirmosios dienos datos spaudu.

Kartu su šiais pašto ženklais bus išleistas ir specialiai šv. Kalėdoms ir Naujiesiems metams sukurti ženklintieji atvirukai. Atvirukų autorė – dailininkė Evelina Paukštytė. Ženklintieji atvirukai bus išleisti su dviem skirtingais nominalais, skirtais siųsti Lietuvoje ir į užsienio šalis.

Pasak E. Vaišnoro, ženklintieji atvirukai ypatingi tuo, kad juose iš karto yra atspausdintas pašto ženklas, taigi siuntėjui nebereikia papildomai pirkti pašto ženklą.

Per metus Lietuvos paštas vidutiniškai išleidžia 25–30 pašto ženklų, teigiama pranešime.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt