Naujienų srautas

Lietuvoje2014.11.07 09:50

Augintinius bus būtina ženklinti mikroschemomis, keisis jų pasai

ELTA 2014.11.07 09:50

Nuo gruodžio 29 d. augintinius (šunis, kates, šeškus) bus privaloma ženklinti poodinėmis mikroschemomis, jiems taip pat bus išduoti naujos formos gyvūnų augintinių pasai.

Nuo gruodžio 29 d. augintinius (šunis, kates, šeškus) bus privaloma ženklinti poodinėmis mikroschemomis, jiems taip pat bus išduoti naujos formos gyvūnų augintinių pasai.

Pasai ir ženklinimas keičiami įsigaliojus Europos Sąjungos (ES) reglamentui Nr. 576/2013, kuriuo nustatyti reikalavimai gyvūnų augintinių vežimui iš vienos ES valstybės į kitą ir jų įvežimui į ES teritoriją iš trečiųjų šalių.

Gyventojai, besiruošiantys keliauti su gyvūnais augintiniais ar įsigiję naminį gyvūną, turės pasirūpinti naujos formos dokumentais ir atkreipti dėmesį į augintinių keliones reglamentuojančių taisyklių pasikeitimus. Priklausomai nuo to, į kokią šalį bus keliaujama, gali prireikti atlikti ir daugiau procedūrų ar tyrimų, pavyzdžiui, sugirdyti vaistų nuo helmintų, atlikti pasiutligės antikūnų titro nustatymo tyrimą laboratorijoje ir panašiai.

Po gruodžio 29 d. galios ne tik naujos formos gyvūnų augintinių pasai, bet ir anksčiau išduoti seno pavyzdžio dokumentai, kurių numeriai yra iki LT 010500. 

Naujus pasus veterinarijos gydytojai galės išduoti tik sveikiems gyvūnams, privalomai paženklintiems poodinėmis mikroschemomis arba tatuiruotėmis (jei jos padarytos iki 2011 m. liepos 3 d.). Poodinių mikroschemų kodai (tatuiruočių numeriai) bus susieti su identifikavimo dokumentuose įrašyta informacija.

Gyvūno augintinio pasas – tai privalomas dokumentas vežant šunis, kates, šeškus į kitas šalis, taip pat naudojamas nacionaliniu lygiu kaip gyvūno vakcinaciją nuo pasiutligės bei kitas atliktas veterinarines procedūras patvirtinantis dokumentas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi