Lietuvoje

2012.11.14 14:54

2008–2012 metų Seimas baigė darbą

ELTA2012.11.14 14:54

Prieš ketverius metus, 2008 metų lapkričio 17-ąją, pradėjęs savo veiklą 2008–2012 metų Seimas trečiadienį baigė kadenciją. 

Prieš ketverius metus, 2008 metų lapkričio 17-ąją, pradėjęs savo veiklą 2008–2012 metų Seimas trečiadienį baigė kadenciją.

Susirinkę į paskutinį plenarinį posėdį, kuriam pirmininkavo Seimo Pirmininkė Irena Degutienė, įvairių frakcijų atstovai sakė atsisveikinimo kalbas, linkėjo visiems sėkmės, dėkojo už bendrą darbą.

15-osios Vyriausybės vardu kalbėjęs Premjeras Andrius Kubilius nueinantį į istoriją Seimą pavadino „krizės įveikimo Seimu“.

„Šiam Seimui teko būti krizės įveikimo Seimu, šiam Seimui teko patys sudėtingiausi uždaviniai. Iš tikrųjų atlaikėme“, – pasidžiaugė A. Kubilius.

Dėkodamas už darbą Seimo Pirmininkei I. Degutienei Vyriausybės vadovas įteikė jai specialią padėkos žvaigždę.

Opozicijos vardu parlamentaras Vytautas Gapšys, dėkodamas Seimo vadovei, pažymėjo, kad I. Degutienė labai aukštai iškėlė Seimo vadovų kartelę. Jo vertinimu, I. Degutienė – išskirtinė Seimo Pirmininkė, kuri pasižymėjo kompetencija, elegancija, supratimu.

Į istoriją nueinančio Seimo paskutiniame plenariniame posėdyje žodis buvo suteiktas Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarui, Seimo Pirmininko pavaduotojui socialdemokratui Česlovui Juršėnui. Jis vienintelis nepertraukiamai dirbo Seime nuo 1990 iki 2012 metų.

„Mieli bičiuliai, ypač kairieji, kurie poryt turėtumėte tapti naująja Lietuvos valdžia, veikite atsakingai ir apdairiai, nesuklupkite, kaip atsitiko vakar, būkite verti garbingo tautos atstovų vardo“, – linkėjo kolegoms Seimą paliekantis Č. Juršėnas.

Dar vienas Seimą paliekantis Kovo 11-osios Akto signataras, Seimo vicepirmininkas konservatorius Česlovas Vytautas Stankevičius savo kalboje daugiausia dėmesio skyrė energetiniams projektams.

Ypač šiltai, gėlėmis, plojimais, įteikiant vardines juostas, buvo palydėti su parlamentaro karjera atsisveikinantys signatarai Č. Juršėnas ir Č. V. Stankevičius. Posėdyje buvo pagerbti ir kiti su Seimu atsisveikinantys Kovo 11-osios Akto signatarai.

Baigiamojoje kalboje Seimo Pirmininkė I. Degutienė pažymėjo, kad per šią kadenciją ne viskas taip jau blogai buvo daroma. „Krizė vis dėlto sustabdyta“, – pasidžiaugė Seimo vadovė.

I. Degutienė linkėjo, kad naujasis Seimas ir visi Seimai turėtų drąsos ir atsakomybės vykdyti geras ir drąsias permainas.

Paskutinį kartą paskutiniame 2008–2012 metų kadencijos Seimo plenariniame posėdyje užsiregistravo 109 iš 139 parlamentarų.

Prezidentė naujai išrinktą Seimą į pirmąjį posėdį kviečia lapkričio 16 dieną, 12 valandą. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt