Lietuvoje

2014.11.06 10:45

Nelegalių statinių Neringoje istoriją siūloma užbaigti taikos sutartimis

BNS 2014.11.06 10:45

Ketvirtadienį posėdžiausianti premjero sudaryta darbo grupė svarstys Kultūros paveldo departamento (KPD) siūlymą, kad dėl Neringos paveldosauginių teritorijų vystymo būtų paisoma paveldo specialistų rengtų planavimo dokumentų, o ne tų, kurie apibrėžia reikalavimus visai saugomai teritorijai.

Ketvirtadienį posėdžiausianti premjero sudaryta darbo grupė svarstys Kultūros paveldo departamento (KPD) siūlymą, kad dėl Neringos paveldosauginių teritorijų vystymo būtų paisoma paveldo specialistų rengtų planavimo dokumentų, o ne tų, kurie apibrėžia reikalavimus visai saugomai teritorijai.

„Siūlome keisti dabar egzistuojantį tvarkymo planą tam, kad neprieštarautų teisės aktams, nebūtų dubliavimo, neprieštarautų paveldosauginiam tvarkymo planui ir kad galima būtų užbaigti teismus taikos sutartimi“, – BNS sakė KPD direktorės pavaduotojas Algimantas Degutis.

Anot jo, rengiami paveldosauginiai planai, kurie yra detalesni, turi būti viršesni už aplinkosauginius.

„Mūsų planas detalesnis ir jis yra tikresnis. Aplinkos ministerijos institucijos sako, kad jų planas svarbesnis, kaip pas juos parašyta, taip mes esą turite perrašyti. Bet mes manome visiškai ne taip“, – aiškino A. Degutis.

Jis pasakojo, kad teismai, nurodę griauti ir koreguoti su netinkamais leidimais pastatytus namus Neringoje, gynė reikalavimus buvusiai planavimo schemai kaip paveldosauginius, nors, KPD nuomone, paveldosauginiai reikalavimai nebuvo pažeisti.

„Paveldosauginių reikalavimų, dėl kurių reikėtų griauti, mes tiems teismų atvejams neturime“, – sakė A. Degutis.

Premjero sudaryta darbo grupė, kuriai vadovauja ministro pirmininko patarėja aplinkos apsaugai Jūratė Juozaitienė, šiuo metu veikia Seimo Aplinkos apsaugos komiteto prašymu pratęsus jos darbą iki lapkričio 15 dienos.

Ši grupė nagrinėja problemas, susijusias su teismų sprendimų dėl statybų Kuršių nerijos nacionaliniame parke įgyvendinimu ir žalos atlyginimu.

Liepą šios darbo grupės iniciatyva sustabdytas nelegaliais pripažintų pastatų Juodkrantėje griovimas. Reaguodama į gyventojų skundus, grupė nurodė Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai kreiptis į antstolę dėl veiksmų atidėjimo, kol „bus išsiaiškintos teisėtos problemos sprendimo galimybės“.

2012 metų birželį centro kairės Vyriausybė patvirtino Kuršių nerijos nacionalinio parko tvarkymo planą. Pagal jį, iš galbūt neteisėtai pastatytų 40 objektų UNESCO saugomoje Kuršių nerijoje buvo numatyta nugriauti penkis (kai kuriuos iš šių objektų sudaro po kelis statinius). Kitus objektus siūlyta tobulinti, sudarius taikos sutartis.

Iki šiol iš minėtų penkių griūčiai pasmerktų objektų nugriautas tik vienas pastatas Juodkrantėje.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.