Lietuvoje

2015.02.14 17:32

Lenkų rinkimų akcija nusileido: dalyvaus valdančiojoje koalicijoje tegavusi vieno ministro portfelį

Liepa Želnienė, 15min.lt 2015.02.14 17:32

Trečiadienį Seime dar kartą susitiko Lietuvos socialdemokratų, Darbo ir „Tvarkos ir teisingumas“ partijų lyderiai ir prie koalicijos kviečiama prisijungti Lietuvos lenkų rinkimų akcija (LLRA).

Trečiadienį Seime dar kartą susitiko Lietuvos socialdemokratų, Darbo ir „Tvarkos ir teisingumas“ partijų lyderiai ir prie koalicijos kviečiama prisijungti Lietuvos lenkų rinkimų akcija (LLRA).

LLRA sutiko su jiems koalicijos siūlomomis sąlygomis ir prie koalicijos jungiasi pasitenkindama vieno ministro ir dviejų viceministrų postais.

Kol kas neaišku, kuri ministerija atiteks LLRA.

Anksčiau V. Tomaševskis yra pareiškęs, kad jo vadovaujama partija prie koalicijos dėtųsi tik gavusi du ministrų portfelius.

Darbo partijos pirmininkas Viktoras Uspaskichas praėjusią savaitę pareiškė, kad „darbiečiai“ sutiktų vieną ministeriją atiduoti lenkams.

Antradienį LLRA koalicijai pateikė savo programinius pageidavimus.

Jie pageidauja, kad formuojama koalicija turėtų reformuojant šilumos ūkį pereiti prie biokuro, vietinės reikšmės keliams finansavimą didinti 30 proc., minimalią algą nuo 2013 m. pabaigos didinti iki 1200 litų, baigti žemės grąžinimo teisėtiems savininkams procedūras, baigti ruošti tautinių mažumų įstatymą.

Be to, LLRA į sutartį įtraukė ir tokį punktą: „Partijos susitaria, kad neblokuos partnerių pasiūlytų pasaulėžiūros srities įstatymo projektų pateikimo stadijoje“.

Ką konkrečiai reiškia šis punktas, lieka neaišku.

A. Butkevičius taip pat pridūrė, kad koalicija ketina atidėti „kai kurių“ Švietimo įstatymo, numatančio lietuvių kalbos brandos egzamino suvienodinimą lietuviams ir kitų tautybių abiturientams, nuostatų įsigaliojimą.

Pasak A. Butkevičiaus, artimiausiu metu turėtų būti suburta darbo grupė pavardžių rašybos originalo kalba dokumentuose klausimu.

Praėjusią savaitę trijų partijų lyderiai jau pasirašė koalicijos sutartį. Tiesa, ji pasirašyta be priedo, kuriame pasidalijamos ministerijos.

Preliminariai formuojamoje Vyriausybėje socialdemokratams tenka 7, Darbo partijai – 5, „Tvarkai ir teisingumui“ – 2 ministerijos.

Socialdemokratų lyderis Algirdas Butkevičius taps premjeru, Darbo partijos atstovas – Seimo pirmininku.

Koalicijos partneriai pirmadienį sutarė, kad socialdemokratai savo atstovus deleguos į šias ministerijas: Finansų, Susisiekimo, Ūkio, Krašto apsaugos, Sveikatos apsaugos, Užsienio reikalų ir Teisingumo. „Darbiečiams“ buvo atiduotos šios ministerijos: Žemės ūkio, Švietimo ir mokslo, Socialinės apsaugos ir darbo, Energetikos bei Kultūros. „Tvarkiečiai“ savo atstovus turėjo deleguoti į Aplinkos ir Vidaus reikalų ministerijas.

LLRA naujos kadencijos Seime turės 8 mandatus.