Lietuvoje

2012.11.14 12:35

Prokuroras prašo nušalinti Migracijos departamento pareigūnus

Vilniaus apygardos prokuratūra ikiteisminio tyrimo teisėjo prašo 6 mėnesiams nuo pareigų nušalinti korupcija įtariamus šešis Migracijos departamento pareigūnus. Įtariama, kad jie ne Europos Sąjungos piliečiams už leidimus gyventi Lietuvoje gaudavo po kelis tūkstančius litų kyšius.

Vilniaus apygardos prokuratūra ikiteisminio tyrimo teisėjo prašo 6 mėnesiams nuo pareigų nušalinti korupcija įtariamus šešis Migracijos departamento pareigūnus. Įtariama, kad jie ne Europos Sąjungos piliečiams už leidimus gyventi Lietuvoje gaudavo po kelis tūkstančius litų kyšius.

Tuo tarpu įtariamaisiais tapusių dviejų valstybės garantuojamą teisinę pagalbą teikiančių advokatų ir advokatų padėjėjų likimas patikėtas Lietuvos advokatūrai – dėl jų nušalinimo į teismą nesikreipta.

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) atliekamą ikiteisminį tyrimą dėl korupcijos Migracijos departamente kontroliuojantis Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Linas Kuprusevičius teigė, kad įvertinus visus tyrimo duomenis nuspręsta nesikreipti dėl įtariamųjų suėmimo.

„Prašome teismo įtariamuosius nušalinti nuo pareigų pusei metų“, – DELFI sakė L. Kuprusevičius.

Pasak jo, sprendimą dėl Migracijos departamento pareigūnų nušalinimo ikiteisminio tyrimo teisėjas turėtų priimti dar trečiadienį.

Nušalinti prokuroras siekia keturis skyrių vedėjus, vieną – skyriaus pavaduotoją bei vyr. specialistą. Įtariama, kad departamento darbuotojai už kyšius išdavinėjo ne Europos Sąjungos piliečiams leidimus gyventi Lietuvoje.

Šaltinių teigimu, įtariamiesiems už leidimus gyventi Lietuvoje buvo mokami nuo tūkstančio iki kelių tūkstančių litų kyšiai. Tiesa, tai tik pirminė informacija – gali būti, kad pinigai valstybės tarnautojams galėjo būti sumokėti per kelis kartus, todėl suma gali ir padidėti.

Tuo tarpu įtariamaisiais tapusių advokatų bei jų padėjėjų nebus prašoma nušalinti nuo pareigų – tai gali padaryti tik Advokatų taryba, kuriai yra pranešta apie atliekamą ikiteisminį tyrimą.

Ikiteisminį tyrimą dėl galimos korupcijos atliekantys STT Vilniaus valdybos pareigūnai aiškinasi galimą korupcinę schemą, kai leidimus laikinai gyventi Lietuvoje arba tokius leidimus prasitęsti pageidaujantys ne ES šalių piliečiai mokėdavo pinigus tarpininkaujantiems advokatams bei advokatų padėjėjams. Pastarieji dalį pinigų perduodavo savo pažįstamiems asmenims, turintiems ryšių Migracijos departamente, o šie – Migracijos departamento pareigūnams, turintiems įtakos greitesniam leidimų išdavimui užsieniečiams.

Kaip yra pranešusi STT, leidimus laikinai gyventi Lietuvoje norintys gauti užsieniečiai kaip teisiniu pagrindu dažnai pasinaudoja fiktyviai įsteigtomis įmonėmis, fiktyviomis santuokomis arba įsigyja nekilnojamojo turto Lietuvos teritorijoje.

Korupcine schema galimai pasinaudojo apie 100-ui užsieniečių.

Ikiteisminis tyrimas atliekamas dėl kyšininkavimo, prekybos poveikiu, papirkimo, piktnaudžiavimo ir dokumentų suklastojimo.

www.DELFI.lt