Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

„Auksinės Viktorijos“ apdovanojimą Lietuvai Berlyne atsiims Prezidentė

ELTA 2015.09.08 13:45

Prezidentė Dalia Grybauskaitė ketvirtadienį vyksta į Vokietiją, kur Berlyne iškilmingos ceremonijos metu Lietuvos vardu atsiims „Auksinės Viktorijos“ (Goldene Victoria) apdovanojimą.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė ketvirtadienį vyksta į Vokietiją, kur Berlyne iškilmingos ceremonijos metu Lietuvos vardu atsiims „Auksinės Viktorijos“ (Goldene Victoria) apdovanojimą.

Šis apdovanojimas skirtas trims Baltijos šalims už europietiškumo puoselėjimą, taikią kovą už laisvę, sėkmingą ekonominės krizės įveikimą, Baltijos šalių pasiekimus įgyvendinant europines reformas ir tikėjimą Europos ateitimi.

Pasak Prezidentės, šis apdovanojimas yra kiekvieno Lietuvos piliečio pastangų ir indėlio į valstybės kūrimą įvertinimas. Lietuva ir kitos Baltijos šalys europiečiams yra tikėjimo savo valstybe ir Europa pavyzdys.

„Auksinės Viktorijos“ apdovanojimus kasmet skiria įtakingos Vokietijos analitinės žiniasklaidos atstovai. Apdovanojimai teikiami keturiose kategorijose: už europinę idėją, už integracijos skatinimą, verslo pasiekimus ir viso gyvenimo nuopelnus.

Apdovanojimų ceremonijoje, kurioje „Auksinės Viktorijos“ statulėlės bus įteiktos Lietuvos, Latvijos ir Estijos vadovams, dalyvaus apie 300 svečių. Sveikinimo kalbą Baltijos šalims skaitys Vokietijos parlamento pirmininkas Norbertas Lammertas.

D. Grybauskaitė kartu su Latvijos ir Estijos vadovais Berlyne taip pat susitiks su Vokietijos prezidentu Joachimu Gaucku.

Susitikime bus aptarta saugumo situacija regione, informacinio ir energetinio saugumo klausimai, ES ekonomikos augimo skatinimo priemonės ir verslo ryšių stiprinimas.

Šią savaitę Vokietija mini 25-ąsias Berlyno sienos griuvimo metines. Geležinės uždangos simboliu tapusi siena nuversta 1989 m. lapkričio 9 d.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi