Naujienų srautas

Lietuvoje2014.11.05 17:42

S. Skvernelis paskirtas vidaus reikalų ministru

BNS 2014.11.05 17:42

Prezidentė Dalia Grybauskaitė trečiadienį generalinį policijos komisarą Saulių Skvernelį paskyrė vidaus reikalų ministru.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė trečiadienį generalinį policijos komisarą Saulių Skvernelį paskyrė vidaus reikalų ministru.

Policijos vadovas S. Skvernelis yra vertinamas kaip pareigūnas, sukaupęs didelę patirtį vidaus reikalų sistemoje ir pelnęs žmonių pasitikėjimą, teigiama Prezidentūros pranešime.

Jo kandidatūrą į ministro postą pateikė premjeras Algirdas Butkevičius. Šiam kandidatą pasiūlė partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininkas Rolandas Paksas.

R. Paksas žurnalistas trečiadienį sakė, kad S. Skvernelis – pats geriausiais pasirinkimas.

„Mano supratimu, kompetencija, reikalų išmanymas, supratimas, patirtis, gebėjimas organizuoti darbą, perspektyvos matymas, valstybės klausimų matymas, sugebėjimas vadovauti tokiai grandiozinei mašinai, kokia yra dabar mūsų policija – bene 12 tūkst. ten darbuotojų dirba, tai aš manau, kad jau geresnį kandidatą šiandien iš tikrųjų būtų sunku surasti. Jeigu dar būtų įmanoma prie to pridėti žodelį, kad partinis, tai būtų absoliučiai idealu, bet žinote, kad pareigūnai negali būti partijos nariai“, – aiškino jis.

Anot jo, partija būtų galėjusi pasiūlyti savo narį, bet tokiu atveju kandidatui tektų „įsibėgėti, įsigilinti, suprasti, kas kur kame kada, o čia reikia iš karto dirbti“.

R. Pakso teigimu, kandidatą planuota atskleisti tik trečiadienio vakarą, jo kandidatūrą aptarus ją valdybos posėdyje, tačiau premjeras prasitarė anksčiau.

„Pasakysiu labai atvirai – šita žinia apie vidaus reikalų ministrą turėjo išeiti šiek tiek vėliau, susėdus čia, pasišnekėjus, padėliojus, išgirdus tuos pačius argumentus, ką aš jums sakau, bet premjeras padarė taip kaip premjeras, jis yra premjeras, jis turi tokią teisę“, – prieš partijos valdybos posėdį trečiadienio vakarą žurnalistams kalbėjo R. Paksas.

S. Skvernelis yra 1994 metais baigęs Vilniaus technikos universitetą. Karjerą vidaus reikalų sistemoje jis pradėjo 1998 metais, buvo paskirtas Trakų rajono policijos komisariato kelių policijos komisaru inspektoriumi, vėliau dirbo Policijos departamento Viešosios policijos Kelių policijos tarnybos Organizacinio skyriaus komisaru inspektoriumi.

Nuo 2001 metų spalio S. Skvernelis vadovavo Lietuvos viešosios policijos biuro Eismo priežiūros tarnybos Kelių patrulių rinktinei, nuo 2003 metų gegužės – Lietuvos policijos eskortavimo rinktinei. 2005 metais S. Skvernelis paskirtas Lietuvos policijos eismo priežiūros tarnybos viršininku, 2008 metais – policijos generalinio komisaro pavaduotoju, o nuo 2011 metų kovo 7 dienos – policijos generaliniu komisaru.

S. Skvernelis pradės eiti vidaus reikalų ministro pareigas po to, kai prisieks Seime.

„Tvarkiečių“ į vidaus reikalų ministro postą deleguotas Dailis Alfonsas Barakauskas atsistatydino praėjusią savaitę, motyvuodamas pablogėjusia sveikata. Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) vykdomame ikiteisminiame tyrime dėl galbūt neskaidrių ministerijos viešųjų pirkimų buvęs ministras vėliau buvo apklaustas kaip specialusis liudytojas.

Politologas: statutinio pareigūno skyrimas vidaus reikalų ministru yra neįprastas

Statutinio pareigūno skyrimas vidaus reikalų ministru yra neįprastas sprendimas, nes demokratinėse šalyse vadinamosioms „jėgos ministerijoms“ dažniausiai vadovauja politikai, teigia politologas Algis Krupavičius.

Tai Kauno technologijos universiteto Viešosios politikos ir administravimo instituto direktorius sakė po to, kai prezidentė Dalia Grybauskaitė vidaus reikalų ministru paskyrė policijos generalinį komisarą Saulių Skvernelį.

„Vidaus reikalų ministrai, kurie buvo statutiniais pareigūnais, yra gana retas dalykas“, – BNS sakė A. Krupavičius.

Politikos ekspertas atkreipė dėmesį, kad statutiniai pareigūnai į tokius postus buvo skiriami tik Lietuvos nepriklausomybės pradžioje, o paskutinis buvęs policijos pareigūnas, užėmęs vidaus reikalų ministro postą, buvo Česlovas Blažys, ministerijai vadovavęs 1999-2000 metais.

„Vidaus reikalų ministro postą arba krašto apsaugos ministro postus demokratinėse šalyse paprastai užima politikai. Taip buvo elgiamasi ir Lietuvoje. Politikas paprastai yra neutralus, objektyvesnis. Šiuo atveju į ministro postą ateina pareigūnas, kuris dirba vidaus reikalų sistemoje, profesionaliai išmano vieną VRM veiklos sritį, bet nebūtinai taip gerai išmano kitas VRM veiklos sritis, pavyzdžiui, viešojo administravimo sritį, kuri ne mažiau svarbi negu teisėtvarkos reikalai“, – kalbėjo A. Krupavičius.

Politologas sakė, kad jį nustebino prezidentės skuba skirti ministrą.

„Mane šiek tiek glumina prezidentės tempas skirti ministrą, nes atrodo, kad galimybės kiek nors detaliau pasikalbėti su kandidatu prezidentė nėra turėjusi, nes kandidatas šiuo metu yra užsienyje. Valstybės vadovas turėtų pasilikti laiko susitikimui su kandidatu į ministrus. Šiuo atveju, mano nuomone, skuba nėra pamatuota“, – kalbėjo A. Krupavičius.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

Aivaras Miltenis ir Ričardas Pinikas
Klaipėdos ritmas 23
Konservatoriai, Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Ingrida Šimonytė, Gabrielius Landsbergis
7
2023.06.06 10:46

Pirmalaikių rinkimų nebus – neperkopė nė pirmojo laiptelio

nuolat atnaujinama
7