Lietuvoje

2015.02.12 21:38

Seimo komisija dėl N. Venckienės teisinės neliečiamybės turės naują pirmininką

ELTA2015.02.12 21:38

Seimo komisijoje, spręsiančioje dėl teisėjos Neringos Venckienės teisinės neliečiamybės, dirbs ne 12, kaip anksčiau buvo numatęs Seimas, o 11 Seimo narių.

Seimo komisijoje, spręsiančioje dėl teisėjos Neringos Venckienės teisinės neliečiamybės, dirbs ne 12, kaip anksčiau buvo numatęs Seimas, o 11 Seimo narių.

Šiai komisijai taip pat bus paskirtas naujas pirmininkas.

Tai numatantį nutarimo projektą Seimo posėdžių sekretoriate įregistravo Seimo Pirmininkė Irena Degutienė. Manoma, kad sprendimą dėl šios komisijos sudėties Seimas priims ketvirtadienį.

Seimo komisija, spręsianti dėl teisėjos N. Venckienės teisinės neliečiamybės, sumažėjo, Darbo partijos frakcijos narei Virginijai Baltraitienei atsisakius jos pirmininkės pareigų ir pasitraukus iš šios komisijos narių.

Seimo laikinoji tyrimo komisija dėl sutikimo teisėją Neringą Venckienę patraukti baudžiamojon atsakomybėn, suimti ar kitaip suvaržyti jos laisvę ketvirtadienį ketina susirinkti į pirmą posėdį. Posėdžiui pirmininkaus komisijos pirmininko pavaduotojas Stasys Šedbaras.

Komisija ketina aptarti savo darbo reglamentą, išklausyti Generalinės prokuratūros atstovo informaciją.

Darbotvarkėje numatyti ir Kauno apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjos N. Venckienės paaiškinimai ir atsakymai į komisijos narių klausimus.

Gegužės 24 d. Seimas sudarė laikinąją tyrimo komisiją dėl sutikimo patraukti baudžiamojon atsakomybėn, suimti ar kitaip suvaržyti Kauno apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjos N. Venckienės laisvę.

Komisijai pavesta iki šių metų birželio 20 d. atlikti tyrimą, primena ELTA.

Pasitraukus V. Baltraitienei, komisijoje, kuri spręs dėl teisėjos teisinės neliečiamybės, lieka dirbti Seimo nariai Jonas Juozapaitis, Evaldas Jurkevičius, Dalia Kuodytė, Rytas Kupčinskas, Evaldas Lementauskas, Naglis Puteikis, Jonas Ramonas, Rimas Antanas Ručys, Julius Sabatauskas, Arūnė Stirblytė ir Stasys Šedbaras.

Generalinio prokuroro pavaduotojas Darius Raulušaitis kreipėsi į Seimą, prašydamas sutikimo leisti patraukti baudžiamojon atsakomybėn Kauno apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėją N. Venckienę, ją suimti ir kitaip suvaržyti jos laisvę.

Panaikinti N. Venckienės imunitetą prašoma ikiteisminių tyrimų metu gavus duomenų apie N. Venckienės galimai padarytas nusikalstamas veikas.

Anot Generalinės prokuratūros, ikiteisminių tyrimų metu surinkti duomenys leidžia manyti, kad N. Venckienė 2010 m. lapkričio 11 d. Panevėžio miesto apylinkės teismo patalpose viešai užgauliai pažemino teisingumą vykdantį teismą, nevykdė Kėdainių rajono apylinkės teismo 2011 m. gruodžio 16 d. sprendimo, kuriuo buvo įpareigota skubiai perduoti globojamą mergaitę jos motinai Laimutei Stankūnaitei, 2012 m. gegužės 17 d. trukdė antstolei vykdyti teismo sprendimą, piktnaudžiavo vaiko atstovo teisėmis psichiškai gniuždydama vaiką, panaudodama fizinį smurtą pasipriešino policijos pareigūnui.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt