Lietuvoje

2014.11.05 16:03

ES ambasadorius Rusijoje V. Ušackas atsiprašė Lietuvos žiniasklaidos

15min.lt2014.11.05 16:03

ES ambasadorius Rusijoje Vygaudas Ušackas savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje viešai atsiprašė Lietuvos žiniasklaidos atstovų, jei pažerta kritika, juos įžeidė.

ES ambasadorius Rusijoje Vygaudas Ušackas savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje viešai atsiprašė Lietuvos žiniasklaidos atstovų, jei pažerta kritika, juos įžeidė.

Priminsime, kad pirmadienį V. Ušackas sukritikavo Lietuvos žiniasklaidą, sakydamas, kad ji pernelyg vienpusiškai neigiamai praneša apie Rusiją ir nepateikia subalansuotos objektyvios nuomonės.

„Mieli bičiuliai, pirmiausia, nuoširdžiai atsiprašau Lietuvos žurnalistų, jeigu savo pasisakymu Jus įžeidžiau ar kvestionavau Jūsų profesionalumą. Mūsų šalies nepriklausomybės aušroje pats esu ragavęs žurnalisto duonos, šalies žiniasklaidoje turiu nemažai gerų bičiulių, kurių profesionalumą, atsidavimą, tarnystę savo profesijai ir kraštui nuoširdžiai vertinu“, – savo atsiprašymą žurnalistams pradeda V. Ušackas.

Toliau jis teigia gerbiantis ir besididžiuojantis žodžio laisve Lietuvoje.

„To labai pasigendu Rusijoje ir tik linkėčiau, kad šioje šalyje, o tai pat ir kitose šalyse, kur užgniaužiama laisva žiniasklaida, alternatyvi politinė ir pilietinė nuomonė, būtų gerbiama žodžio laisvė, pilietinė visuomenė ir politinė opozicija. Apie tai nuolatos kalbu susitikimuose ne tik su Europos, bet, visų pirma, su Rusijos valdžios, žiniasklaidos ir pilietinės visuomenės atstovais“, – tęsia ES ambasadorius Rusijoje.

V.Ušackas mano, kad tobulėjimui ribų nėra. Jis linkėjo, kad lietuviai, būdami kaimynystėje, suprasdami rusų kalbą, kultūrą ir tradicijas, išsamiau ir objektyviau įvertintų procesus.

„Turiu minty ir tokius sudėtingus bei pavojingus, kaip konfliktas Ukrainoje, neteisėti Rusijos veiksmai bei procesai pačioje Rusijoje. Apie tai ir kalbėjau bei savo vertinimais dalinausi su nuostabia ir kritiškai mąstančia auditorija – Kauno technologijos universiteto studentais“, – sako V.Ušackas.

ES ambasadorius Rusijoje teigė tikintis, kad visas paskaitos tekstas bus prieinamas žiniasklaidos atstovams, o tie, kurie perskaitys jį, galės visapusiškai susipažinti su jo vertinimais.

„Mano citatos iš mano paskaitos Kauno technologijos universitete sukėlė audrą Lietuvos žiniasklaidoje ir ne tik“, – pabaigia savo pareiškimą V. Ušackas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt