Lietuvoje

2014.11.05 12:31

Mirė Nepriklausomybės akto signataras L. Simutis

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2014.11.05 12:31

Eidamas 80-uosius metus, po sunkios ligos mirė nepriklausomybės akto signataras Liudvikas Simutis.  

Eidamas 80-uosius metus, po sunkios ligos mirė nepriklausomybės akto signataras Liudvikas Simutis.  

Signataras gimė 1935 m. rugpjūčio 27 d. Kaunatavos bažnytkaimyje, Telšių apskrityje. Tėvai turėjo 4,5 ha žemės, papildomai vertėsi įvairiais amatais. 1941 m. signataro tėvą komunistai ypatingai žiauriai nukankino Rainiuose.

L. Simučio išsilavinimas – vidurinis, be to, 22 metai – teisės, politologijos, psichologijos, politinės kovos ir įvairių amatų studijos (negaunant diplomų ir sertifikatų) sovietiniuose konclageriuose.

1955 metais čekistai jį suėmė už dalyvavimą Lietuvos laisvės kovos Sąjūdyje (L. Simutis buvo partizanas, karys savanoris), nuteisė sušaudyti. Maskva nuosprendį pakeitė į 25-erius metus nelaisvės – kalėti teko iki 1977 m.

Pagrindinis ir pastovus L. Simučio užsiėmimas iki 1990 metų buvo pogrindinė antisovietinė veikla. Yra tekę dirbti pionierių vyr. vadovu septynmetėje mokykloje, elektriku, zakristijonu, staliumi. Yra paskelbęs daug straipsnių politine tematika įvairiuose leidiniuose.

L. Simutis buvo TS(LK), Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių bendrijos, Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos, Lietuvos Sąjūdžio tarybos, Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio narys (karys savanoris).

Signataras yra apdovanotas Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos žymeniu „Už Lietuvą“,Vyčio Kryžiaus ordino Karininko kryžiumi.

Velionis bus laidojamas Kaune.

Užuojautą pareiškė Prezidentė

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė užuojautą dėl Nepriklausomybės Akto signataro, Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo nario, disidento L. Simučio mirties.

Pasak valstybės vadovės, visą savo gyvenimą paskyręs Lietuvai ir jos laisvei, aktyviai dalyvavęs Laisvės kovos sąjūdyje, L. Simutis buvo Lietuvai ir tautai atsidavusio žmogaus pavyzdys.

Savo užuojautos laiške Prezidentė pabrėžė, kad kartu su Lietuva išgyvenęs sunkiausius metus, kelis dešimtmečius kalintas ir patyręs sudėtingiausius išbandymus, signataras nepalūžo ir padėjo savo Tėvynei žengti Nepriklausomybės keliu.

Dėl signataro mirties šalies vadovė pareiškė užuojautą L. Simučio artimiesiems, Laisvės kovų dalyviams, Nepriklausomybės Akto signatarams ir visiems jį pažinojusiems žmonėms.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.