Naujienų srautas

Lietuvoje2019.03.09 17:02

Seimo nariai nesutaria, reikia jiems atostogų ar ne: apsispręsti turėtų šį pavasarį

Kovo 10 d. prasidėsiančioje Seimo pavasario sesijoje įtrauktas klausimas dėl parlamentarų teisių, pareigų ir veiklos garantijų. Šiame įstatyme siūloma apsibrėžti ir Seimo narių atostogas. Pasak Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio, tą reikėjo padaryti jau prieš dešimtmetį, todėl jis viliasi, kad šiam parlamentui pagaliau pavyks įteisinti.

Tuščia Seimo salė dar nereiškia, kad parlamentarai nedirba, teigia Seimo nariai. Nors sesijos nevyksta kelis mėnesius, jie tvirtina dirbantys su rinkėjais, komitetuose ar komisijose. Ir be atostogų.

„Neslėpkime, visi mes žmonės, ir Seimo nariai atranda savaičių, kuomet ilsisi ir taip toliau. Galbūt čia iškomunikuota neteisingai, kad pertrauka tarp sesijų yra menamos atostogos – tai iš tikrųjų yra labai darbingas laikas“, – pasakoja Seimo LLRA-KŠS frakcijos seniūnė Rita Tamašunienė.

Nors darbo grupės parengtas Seimo narių pareigų ir veiklos garantijų įstatymas vis nugrūdamas giliai į stalčius, Seimo pirmininkas teigia, kad pagaliau jis įtrauktas į šios sesijos darbotvarkę.

‚Džiaugiuosi, kad mes daug kartų kalbame apie tai ir kad tai yra vis prikeliama, nes yra KT sprendimas, kad būtų toks įstatymas priimtas. Ir keli Seimai iki mūsų jo nepriėmė, tai dabar tikiuosi, kad šioje sesijoje Teisės komitetas kalba apie tai, kad reikia svarstyti, kad reikia tiesiog priimti sprendimus“, – sako Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis.

Teisės ir teisėtvarkos komiteto vadovė sako, kad ne Seimo narių atostogos pirmiausia rūpės parlamentarams. Pasak Agnės Širinskienės, yra daug svarbesnių klausimų už šį, kad ir, pavyzdžiui, teismų įstatymas, kurį reikia nedelsiant priimti.

„Neįsivaizduoju Seimo nario su atostogomis ir tikrai su tokio ilgumo, kaip Seimo pirmininkas siūlo, – 40 dienų. Tai tiesiog visas darbas ir komitete sustoja atitinkamai“, – aiškina jis.

Atrodo, Seimo nariai neskubės pritarti jų atostogų įteisinimui. Liberalų lyderis Eugenijus Gentvilas teigia – Vakarų Europoje niekas parlamentarų atostogų nereglamentuoja. O siekiantys tai padaryti esą tik nori pataikauti rinkėjams. Idėjos dėl atostogų nepalaiko ir Julius Sabatauskas.

„Man visada kirba pagrindinis klausimas – jeigu Seimo narys gulės pliaže ir prie jo prieis žmogus ir sakys „kaip gerai kad jus pamačiau, mane seniai kankina toks klausimas“, jis norės savo problemą išdėstyti, pasakyti, sulaukti pagalbos, tai ką – Seimo narys sakys „Atstokit, man dabar atostogos“? – retoriškai klausė Seimo Socialdemokratų frakcijos seniūnas J. Sabatauskas.

Konstitucinis Teismas dar prieš beveik penkiolika metų yra išaiškinęs, kad Seimo nariai turi nusistatyti pareigas, teises ir garantijas.

Parengta pagal Redos Gilytės reportažą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi