Naujienų srautas

Lietuvoje2015.02.14 17:32

A. Butkevičius: LLRA siūlysime vieną ministeriją ir du viceministrų postus

ELTA 2015.02.14 17:32

Socialdemokratų partijos pirmininkas Algirdas Butkevičius sako, kad valdančiojoje koalicijoje Lietuvos lenkų rinkimų akcijai (LLRA) gali būti pasiūlytas vienas ministro ir galbūt du viceministro postai.      

Socialdemokratų partijos pirmininkas Algirdas Butkevičius sako, kad valdančiojoje koalicijoje Lietuvos lenkų rinkimų akcijai (LLRA) gali būti pasiūlytas vienas ministro ir galbūt du viceministro postai.

Tai jis sakė žurnalistams antradienį vakare po Socialdemokratų partijos valdybos posėdžio.

„Kol kas esame nusprendę, kad rytoj tęsime derybas“, – teigė A. Butkevičius.

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos lyderis Valdemaras Tomaševskis dar nesako, ar jo vadovaujama partija prisijungs prie formuojamos valdančiosios koalicijos, tačiau sako, kad pirmas žingsnis padarytas, nes sutarta dėl kai kurių programinių nuostatų.

„Šiandien susitarėme iš principo dėl programinių nuostatų“, – po susitikimo su Socialdemokratų partijos, Darbo partijos ir Tvarkos ir teisingumo lyderiais antradienį žurnalistams sakė V. Tomaševskis.

Į klausimą, ar LLRA dalyvaus valdančiojoje koalicijoje, jis atsakė: „pirmas žingsnis padarytas“.

Socialdemokratų partijos lyderis A. Butkevičius, LLRA pirmininkas V. Tomaševskis ir kiti susitikimo dalyviai tvirtino, kad apie galimus postus, kurie galėtų atitekti LLRA, nebuvo kalbėta.

„Mes nekalbėjome apie skaičius, apie aritmetiką, mes kalbėjome, kad mūsų sąlygos turi būti vienodos kaip partijos „Tvarka ir teisingumas“, – sakė V. Tomaševskis.

Jis pateikė LLRA šešis programinius pasiūlymus. LLRA siūlo šilumos ūkyje pereiti prie biokuro, apie 30 proc. padidinti finansavimą vietinės reikšmės keliams, iki 2013 metų pabaigos padidinti MMA iki 1200 litų. LLRA siūlo įsipareigoti užbaigti žemės ūkio reformą ir visiškai atsiskaityti su buvusiais nacionalizuotos sovietmečiu žemės savininkais, tęsti ir užbaigti praėjusios kadencijos Vyriausybės darbus dėl tautinių mažumų įstatymo, neblokuoti pateikimo stadijoje partnerių pasiūlytų pasaulėžiūros srities įstatymų projektų.

Trečiadienį valdančiąją koaliciją formuojančios partijos – socialdemokratai, „darbiečiai“ ir „tvarkiečiai“ ketina tęsti pokalbį su LLRA atstovais.                

         

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi