Lietuvoje

2012.11.13 16:48

V. Tomaševskis apie dalyvavimą valdančiojoje koalicijoje: pirmas žingsnis padarytas

ELTA 2012.11.13 16:48

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) lyderis Valdemaras Tomaševskis dar nesako, ar jo vadovaujama partija prisijungs prie formuojamos valdančiosios koalicijos, tačiau sako, kad pirmas žingsnis padarytas, nes sutarta dėl kai kurių programinių nuostatų.

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) lyderis Valdemaras Tomaševskis dar nesako, ar jo vadovaujama partija prisijungs prie formuojamos valdančiosios koalicijos, tačiau sako, kad pirmas žingsnis padarytas, nes sutarta dėl kai kurių programinių nuostatų.

„Šiandien susitarėme iš principo dėl programinių nuostatų“, – po susitikimo su Socialdemokratų partijos, Darbo partijos ir Tvarkos ir teisingumo lyderiais antradienį žurnalistams sakė V. Tomaševskis.

Į klausimą, ar LLRA dalyvaus valdančiojoje koalicijoje, jis atsakė: „pirmas žingsnis padarytas“.

Socialdemokratų partijos lyderis Algirdas Butkevičius, LLRA pirmininkas V. Tomaševskis ir kiti susitikimo dalyviai tvirtino, kad apie galimus postus, kurie galėtų atitekti LLRA, nebuvo kalbėta.

„Mes nekalbėjome apie skaičius, apie aritmetiką, mes kalbėjome, kad mūsų sąlygos turi būti vienodos kaip partijos Tvarka ir teisingumas“, – sakė V. Tomaševskis.

Jis pateikė LLRA šešis programinius pasiūlymus. LLRA siūlo šilumos ūkyje pereiti prie biokuro, apie 30 proc. padidinti finansavimą vietinės reikšmės keliams, iki 2013 metų pabaigos padidinti MMA iki 1200 litų. LLRA siūlo įsipareigoti užbaigti žemės ūkio reformą ir visiškai atsiskaityti su buvusiais nacionalizuotos sovietmečiu žemės savininkais, tęsti ir užbaigti praėjusios kadencijos Vyriausybės darbus dėl tautinių mažumų įstatymo, neblokuoti pateikimo stadijoje partnerių pasiūlytų pasaulėžiūros srities įstatymų projektų.

„Buvo pristatytos Lenkų rinkimų akcijos programinės nuostatos, principinės nuostatos ir dėl jų buvo galima drąsiai teigti, kad yra sutarta. Aišku, po to dar bus diskutuojama darbo grupėje, kuri ruoš Vyriausybės programą, o dėl kitų klausimų derybas tęsime trečiadienį“, – sakė socialdemokratų lyderis Algirdas Butkevičius.

Paklaustas, ar valdančioji koalicija spręstų lenkų keliamus reikalavimus dėl pavardžių rašymo ir švietimo, A. Butkevičius sakė, kad „nepaisant to, ar LLRA dirbs kartu, ar ne, turėtų būti Lietuvoje sudaryta darbo grupė, kuri spręstų tuos klausimus“.

Trečiadienį valdančiąją koaliciją formuojančios partijos – socialdemokratai, „darbiečiai“ ir „tvarkiečiai“ ketina tęsti pokalbį su LLRA atstovais.