Naujienų srautas

Lietuvoje2012.11.14 07:57

Seimui nepavyko išbraukti 5 „darbiečių“ iš kandidatų sąrašo

Seimas antradienį po visą dieną vykusių diskusijų iš Darbo partijos (DP) kandidatų sąrašo nesugebėjo išbraukti penkių kandidatų. 

Seimas antradienį po visą dieną vykusių diskusijų iš Darbo partijos (DP) kandidatų sąrašo nesugebėjo išbraukti penkių kandidatų.

Tai turėjo būti padaryta vykdant Konstitucinio Teismo (KT) išvadą, kad šių kandidatų pirmumo balsai buvo nustatyti pažeidžiant įstatymą.

Už nutarimą dėl DP kandidatų sąrašo „pakoregavimo“ antradienį balsavo 51 Seimo narys iš 105 balsavime dalyvavusių parlamentarų, prieš buvo 29, susilaikė 25 Seimo nariai. Už nutarimo priėmimą balsavo tik dabartiniai valdančiosios koalicijos nariai. Prieš ir susilaikė dabartinės opozicijos atstovai, kurie naujame Seime buria naująją valdančiąją koaliciją.

KT praėjusį šeštadienį nusprendė, kad daugiamandatėje apygardoje nustatant DP kandidatų eilę buvo pažeistas Seimo rinkimų įstatymas ir šios partijos kandidatai Jolanta Gaudutienė, Jonas Pinskus, Živilė Pinskuvienė į Seimą išrinkti pažeidžiant įstatymą.

Antradienį diskutuotu nutarimu Seimas turėjo nustatyti, kad šie trys ir dar du kandidatai būtų išbraukti iš DP kandidatų sąrašo. Turėjo būti nustatytas naujas šios partijos kandidatų sąrašas, taip pat konstatuota, kad trys rinkimų įstatymą pažeidę asmenys nėra išrinkti į naująjį Seimą.

Tai padarius, pagal rinkimuose gautus reitingo balsus į išrinktųjų sąrašą patektų DP nariai Vilija Filipoviečienė, Gediminas Jakavonis, Larisa Dmitrijeva.

Be to, Seimas antradienį svarstė nutarimą dėl parlamento rinkimų rezultatų panaikinimo Biržų-Kupiškio vienmandatėje apygardoje. Tačiau galutinis balsavimas dėl šio nutarimo bus surengtas trečiadienį.

Kitų metų kovą šioje apygardoje turėtų būti surengti pakartotiniai Seimo nario rinkimai.

Kadenciją baigiantiems parlamentarams antradienį buvo pateikti nutarimų projektai dėl rinkimų rezultatų po KT išvados. KT nustatė, jog Seimo rinkimų įstatymas buvo šiurkščiai pažeistas Biržų-Kupiškio vienmandatėje apygardoje. Kai KT pateikia tokią išvadą, galutinį sprendimą tuo klausimu turi priimti Seimas. Nutarimu rinkimai šioje apygardoje negaliojančiais ir nustatyta, kad Seimo narys čia nėra išrinktas.

Pakartotiniai rinkimai kitų metų kovo 3 dieną turėtų įvykti ne tik Biržų-Kupiškio, bet ir Zarasų-Visagino vienmandatėje apygardoje, kurioje balsavimo rezultatai dėl šiurkščių pažeidimų irgi buvo panaikinti.

KT praėjusį šeštadienį paskelbė, kad Biržų-Kupiškio rinkimų apygardoje nebuvo teisingai nustatytas laimėtojas. Vyriausioji rinkimų komisija buvo nustačiusi, kad šioje apygardoje laimėjo socialdemokratas Aleksandras Zeltinis. Antroje vietoje liko Darbo partijos atstovas Ritas Vaiginas. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi