Lietuvoje

2014.11.03 16:15

V. Ušackas: Lietuvos žiniasklaida pernelyg vienpusiškai neigiamai praneša apie Rusiją

BNS 2014.11.03 16:15

Europos Sąjungos (ES) ambasadorius Rusijoje Vygaudas Ušackas pirmadienį sukritikavo Lietuvos žiniasklaidą, sakydamas, kad ji pernelyg vienpusiškai neigiamai praneša apie Rusiją ir nepateikia subalansuotos objektyvios nuomonės. Jis taip pat teigė, kad kol kas peržiūrėti ES sankcijas Rusijai nėra pagrindo.

Europos Sąjungos (ES) ambasadorius Rusijoje Vygaudas Ušackas pirmadienį sukritikavo Lietuvos žiniasklaidą, sakydamas, kad ji pernelyg vienpusiškai neigiamai praneša apie Rusiją ir nepateikia subalansuotos objektyvios nuomonės. Jis taip pat teigė, kad kol kas nėra pagrindo peržiūrėti ES sankcijas Rusijai.

„Aišku, Rusijoje labai sunku žiūrėti valstybinę propagandą, kur nėra alternatyvių nuomonių pateikiama, bet ir pas mus žiniasklaida ganėtinai vienpusiškai pateikia poziciją Rusijos atžvilgiu. Labai daug neigiamos ir nepakankamai yra šiek tiek balansuotos objektyvios nuomonės“, – sakė diplomatas, skaitydamas paskaitą Kauno technologijos universitete.

Pasak buvusio Lietuvos užsienio reikalų ministro, šalies žiniasklaidoje trūksta informacijos apie procesus pačioje Ukrainoje ir bandymo suvokti Rusijos elgesį, tuo pačiu jo neteisinant.

„Trūksta daugiau informacijos, mano nuomone, apie tai, kas vyksta pačioje Ukrainoje. Antras dalykas yra tai, kad, su visa pagarba, mes negalime visko suversti pačiai Maskvai dėl konflikto Ukrainoje. Trečia, mums reikėtų geriau suprasti visas problemas ir visumą tų iššūkių, su kuriais susidurs pati Ukraina. Ketvirta, su visa pagarba Ukrainai, mes negalime idealizuoti tos šalies perspektyvų ES atžvilgiu“, – kalbėjo V. Ušackas.

„Linkėčiau išsamesnio perteikimo ir suvokimo, kodėl Rusija – ne pateisinant, bet suvokiant, – kodėl elgiasi taip, kaip ji elgiasi“, – teigė diplomatas.

Pagrindo atšaukti sankcijų nemato

Europos Sąjunga (ES) gali peržiūrėti sankcijas Rusijai, atsižvelgdama Maskvos elgesį Rytų Ukrainoje, sako V. Ušackas.

„Taip, mūsų pozicija visada buvo nuosekli: priklausomai nuo situacijos Rytų Ukrainoje, nuo to, kaip Rusija prisidės ar ne prie situacijos stabilizavimo, ES priims sprendimus dėl sankcijų peržiūros viena ar kita linkme“, – BNS pirmadienį Kaune sakė diplomatas.

Ambasadoriaus teigimu, Rusijos pozicija dėl separatistų surengto balsavimo Rytų Ukrainoje turi „tam tikrą niuansą“.

„Taip tiesmukiškai iki šio momento jie nepripažino rinkimų rezultatų, bet jie teigia oficialiai, kad gerbs žmonių išreikštą valią, ir antra, kad Rusija gerbs Ukrainos teritorinį vientisumą. Todėl šiuo atžvilgiu yra tam tikras niuansas“, – sakė jis.

Diplomato teigimu, pagrindo atšaukti sankcijas kol kas nėra, tačiau jos nėra tikslas savaime, todėl pažanga įgyvendinant paliaubų susitarimą leistų kalbėti apie jų švelninimą.

„Kol kas mes nematome pagrindo, kad sankcijos būtų atšaukiamos, bet sankcijų įvedimas nėra tikslas savaime ir įgyvendinant Minsko protokolo susitarimus, stebint konkrečius rezultatus stabilizuojant padėtį Ukrainoje, tai būtų tas pagrindas, kuriuo remiantis ES sėstų prie derybų stalo bei peržiūrėtų sankcijas Rusijos atžvilgiu. Kol kas mes nematome tokių rezultatų, kurie taptų pretekstu sankcijų atšaukimui“, – teigė V. Ušackas.

Pasak jo, Rusijos remiamų separatistų sprendimas organizuoti rinkimus, kurie pažeidžia ES įstatymus, gali tapti dar vienu trukdžiu santykiuose su Rusija.

„Mūsų vertinimas yra labai vienprasmis: apgailestaujame, kad tie rinkimai vis dėlto nevyko pagal Ukrainos įstatyminę bazę, kad tai neatitinka Minsko memorandumo protokolo nuostatų, kuriame teigima, kad rinkimai Luhanske ir Donecke turi vykti pagal Ukrainos įstatymus. Tokį įstatymą Ukrainos parlamentas buvo priėmęs, todėl mes vertiname neigiamai, mes, Europos Sąjunga, tų rinkimų nepripažins ir tai tampa dar vienu dirgikliu taikos susitarimui pasiekti. Todėl ES ir toliau remia ir pasisako už Ukrainos teritorinį vientisumą“, – kalbėjo diplomatas.

Pirmadienį V. Ušackas lankėsi Kauno technologijos universitete, kur skaitė paskaitą apie ES veiklą Afganistane ir Rusijoje.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.