Naujienų srautas

Lietuvoje2014.11.03 17:18

V. Matuzas teisme kaltę neigia

BNS 2014.11.03 17:18

Buvęs Seimo narys Vitas Matuzas Vilniaus apygardos teisme pirmadienį savo kaltės dėl pateiktų kaltinimų nepripažino.

Buvęs Seimo narys Vitas Matuzas Vilniaus apygardos teisme pirmadienį savo kaltės dėl pateiktų kaltinimų nepripažino.

„Su kaltinamuoju aktu susipažinau, su įtarimais susipažinau, su bylos medžiaga iš dalies susipažinau. Kaltu neprisipažįstu“, – teismui savo kalbos pradžioje sakė V. Matuzas.

Teismų informacinė sistema LITEKO skelbia, kad V. Matuzo ir Andriaus Romanovskio byla nagrinėjama dėl kaltinimų, susijusių su sukčiavimu organizuotoje grupėje, piktnaudžiavimu tarnybine Seimo nario padėtimi organizuotoje grupėje, kyšininkavimo ir piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi siekiant turtinės naudos.

V. Matuzas teismui pasakojo, kokiose pareigose Panevėžyje teko dirbti, teigė, kad daug reikėjo bendrauti su žmonėmis dėl paramos teikimo būdų. Buvęs politikas teigė, kad jokių nusikalstamų planų nekūrė ir turtinės naudos nesiekė.

„Galbūt kaltintojam sunku suprasti, kad kartais žmonėms padedame ne dėl savanaudiškų paskatų, o dėl to, kad tokia yra gyvenimo norma“, – sakė teisiamas buvęs politikas.

Kaip Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovas V. Matuzas Seimo nariu buvo 2008–2012 ir 2000–2004 metais. Jis taip pat yra ėjęs Panevėžio miesto mero pareigas.

„Nesukūriau jokios organizuotos grupės nusikaltimams daryti ir jai nevadovavau“, – teisme teigė V. Matuzas.

Jis tvirtino, kad visi kaltinamajame akte minimai įstatymo projektai gimė skaidriai, buvo laikytasi visų įstatymų reikalavimų.

„Pasinaudosiu savo teise ir neatsakinėsiu į klausimus. Į juos atsakysiu, kai išklausysiu liudytojų parodymų“, – baigdamas pasisakymą sakė V. Matuzas.

Buvęs Seimo narys kaltinamas neteisėta veikla per labdaros bei paramos fondą „Paramos iniciatyvos“, kurį sukūrė padedamas viešosios įstaigos „Drąsinkime ateitį“ vadovo Edmondo Babensko. Kaip nurodoma kaltinamajame akte, paramą šiam fondui padėjęs gauti kitas kaltinamasis lobistas Andrius Romanovskis esą neteisėtais būdais darė įtaką V. Matuzui registruojant Seime teisės aktus, kuriais buvo suinteresuoti Lietuvos radijo ir televizijos asociacija ar draudikų organizacijos. Jų lobistas buvo A. Romanovskis.

„Pagrindiniai dalykai, kaip ir minėta kaltinamajame akte, – įsteigimas labdaros fondo ir pinigų išgryninimas iš labdaros fondo ir dalies pinigų pasisavinimas. Kyšio priėmimas – V. Matuzas tuo kaltinamas yra. Piktnaudžiavimu kaltinamas A. Romanovskis“, – yra sakęs Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus vyriausiasis prokuroras Mindaugas Rimkus.

Buvęs parlamentaras aiškino, kad jo šeima iš tikrųjų užsiima labdaringa veikla.

Po V. Matuzo teismui parodymus davė A. Romanovskis. Jis sakė, kad 2005 metais registravosi kaip lobistas.

„Šis teismas turės atsakyti, ar lobistinė veikla gali egzistuoti“, – tvirtino kaltinamasis.

A. Romanovskis teigė, kad jam pateikti kaltinimai yra absurdiški ir kaip V. Matuzas pareiškė pasinaudosiąs teise kol kas neatsakyti į klausimus.

Teismas byloje apklausė ir liudytoją – V. Matuzo padėjėją Tadą Jagminą. Teisėjai stebėjosi, kad ikiteisminio tyrimo metu išsamius parodymus davęs jaunuolis teisme buvo ne toks kalbus.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi