Lietuvoje

2014.11.03 11:44

V. P. Andriukaitis išvyko, bet istorija apie 90 tūkst. Lt – liko

Dainius Sinkevičius, DELFI.lt2014.11.03 11:44

Seimo nario postą dėl darbo Europos Komisijoje palikęs socialdemokratas Vytenis Povilas Andriukaitis gali būti priverstas vykti aiškinti į teismą dėl mįslingos 90 tūkst. Lt istorijos.

Seimo nario postą dėl darbo Europos Komisijoje palikęs socialdemokratas Vytenis Povilas Andriukaitis gali būti priverstas vykti aiškinti į teismą dėl mįslingos 90 tūkst. Lt istorijos.

Kaunietis verslininkas, taip pat buvęs ilgametis socialdemokratas Andrius Gediminas Zapašnikas iškėlė bylą V. P. Andriukaičiui ir reikalauja atlyginti jo patirtą neturtinę žalą.

Civilinę bylą pirmadienį atvertė Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjas Igoris Kasimovas. Tiesa, kol kas nesėkmingai – į posėdį neatvyko nei ieškovas, nei jo interesams atstovaujanti advokatė. Ji tik teismui atsiuntė raštą, kad šiuo metu yra išvykusi, todėl prašė posėdį atidėti.

Istorija, dėl kurios A. G. Zapašnikas kreipėsi į teismą, plačiai buvo aprašyta spaudoje – verslininkas skundėsi, kad dar 2006 m., kai po tariamo korupcijos skandalo V. P. Andriukaitis nebuvo išrinktas į Seimą, jis politikui papasakojo apie savo planus įgyvendinti verslo projektą su viena Suomijos bendrove – ji užsiima naftos teršalų valymu po avarijų ir ekstremalių situacijų.

Spauda skelbė, kad V. P. Andriukaitis aktyviai dalyvavo šio projekto pristatymuose, o paskui verslininkui esą nurodė, jog būtina atlikti aplinkos kokybės Lietuvoje galimybių studiją bei parengti viešųjų ryšių kampaniją. Šiems darbams atlikti buvo pasiūlytas Socialinių ekonominių tyrimų institutas, kuriam esą reikėjo sumokėti 275 tūkst. Lt.

Kauno verslininkas teigia, kad įtakingam socialdemokratui „į rankas“ per du kartus sumokėjo 90 tūkst. Lt, tačiau darbai nebuvo atlikti, o projektas ėmė strigti.

V. P. Andriukaitis kategoriškai neigia, kad gavo pinigus. Tai žurnalistams po teismo posėdžio sakė jam atstovaujantis advokatas Gediminas Bulotas. Tuo metu į Europos Komisiją dirbti išvykęs politikas spaudoje yra pareiškęs, kad verslininkas ir jo bendrovės esą užsiima šantažu.

Dėl kilusio ginčo A. G. Zapašnikas buvo kreipęsis ir į Generalinę prokuratūrą, ir į Seimo narį Vitalijų Gailių. Tai teismui nurodė V. P. Andriukaičio advokatas – jis žurnalistams kol kas nepanoro pasakoti apie teisme iškeltą bylą.

www.DELFI.lt
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt