Naujienų srautas

Lietuvoje2012.11.14 07:51

Seimas nusiteikęs nutraukti VRK įgaliojimus

ELTA 2012.11.14 07:51

Antradienį Seimui pateiktas nutarimo projektas, kuriame siūloma nuo šių metų lapkričio 22 dienos nutraukti Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) įgaliojimus.

Antradienį Seimui pateiktas nutarimo projektas, kuriame siūloma nuo šių metų lapkričio 22 dienos nutraukti Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) įgaliojimus.

Dokumente taip pat numatyta kreiptis į teisingumo ministrą ir Teisininkų draugiją su prašymu iki šių metų lapkričio 26 dienos pateikti Seimui kandidatūras į VRK narius.

Po pateikimo už šį nutarimo projektą balsavo 59 Seimo nariai, prieš buvo 24, susilaikė 23 Seimo nariai.

Seimo narys konservatorius Kęstutis Masiulis mano, kad VRK reikalingi pokyčiai. Jis abejoja, kad dabartinis VRK vadovas galėtų būti pokyčių iniciatoriumi.

„Pakantumas pažeidimams VRK anksčiau ar vėliau turėtų baigtis, anksčiau niekas į tai nekreipdavo jokio dėmesio, atsirado netgi tam tikras politinis nuovargis skųsti pažeidimus, nes VRK tikrai nereaguos. Konstitucinis Teismas pagaliau pasakė, kad negali toliau taip tęstis, kad perkamų balsų demokratija mums nereikalinga“, – sakė K. Masiulis.

Nutraukti VRK įgaliojimus siūloma vadovaujantis Vyriausiosios rinkimų komisijos įstatymu ir Konstitucinio Teismo 2012 m. lapkričio 10 d. išvada dėl Seimo ir Lietuvos Prezidentės paklausimų, ar per 2012 m. Seimo rinkimus nebuvo pažeistas Seimo rinkimų įstatymas.

Konstitucinis Teismas nusprendė, kad VRK pažeidė kai kurias Seimo rinkimų įstatymo nuostatas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi