Lietuvoje

2015.02.14 17:10

Seimas imasi koreguoti galutinius rinkimų rezultatus Darbo partijos kandidatų sąraše

ELTA 2015.02.14 17:10

Seimas pradėjo svarstyti nutarimo projektą dėl Seimo rinkimų galutinių rezultatų daugiamandatėje rinkimų apygardoje Darbo partijos kandidatų sąraše.

Seimas pradėjo svarstyti nutarimo projektą dėl Seimo rinkimų galutinių rezultatų daugiamandatėje rinkimų apygardoje Darbo partijos kandidatų sąraše.

Antradienį po svarstymo už šį projektą, kurį pateikė Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas Stasys Šedbaras, balsavo 64 Seimo nariai, prieš buvo 16, susilaikė 24 Seimo nariai.

Nutarimo projekte siūloma pripažinti, kad Živilė Pinskuvienė, Jolanta Gaudutienė ir Jonas Pinskus nėra išrinkti Seimo nariais daugiamandatėje rinkimų apygardoje, o pagal galutinę Darbo partijos kandidatų į Seimo narius sąrašo eilę vietoje šių asmenų Seimo nariais yra išrinkti Vilija Filipovičienė, Gediminas Jakavonis ir Larisa Dmitrijeva.

Seimas savo dokumente ketina pažymėti, kad galutinėje Darbo partijos kandidatų į Seimo narius sąrašo eilėje įrašius Živilę Pinskuvienę (Nr. 10), Jolantą Gaudutienę (Nr. 17), Joną Pinskų (Nr. 22), Vytautą Gricių (Nr. 35), Viačeslavą Ždanovičių (Nr. 48), buvo pažeistas Seimo rinkimų įstatymas. Šie kandidatai negali įgyti Seimo nario mandato, todėl siūloma išbraukti šiuos asmenis iš Darbo partijos kandidatų sąrašo ir patvirtinti naują Darbo partijos kandidatų į Seimo narius sąrašo eilę.

Tokį nutarimo projektą Seimas ketina priimti, vadovaudamasis Konstitucija, Seimo rinkimų įstatymu bei remdamasis Konstitucinio Teismo 2012 m. lapkričio 10 d. išvada dėl Seimo ir Respublikos Prezidentės paklausimų, ar per 2012 m. Seimo rinkimus nebuvo pažeistas Seimo rinkimų įstatymas.

Kai kurie diskusijoje dalyvavę parlamentarai kritiškai vertino siūlymą koreguoti Darbo partijos kandidatų sąrašo eilę.

„Tvarkietis“ Egidijus Klumbys teigė nenorįs būti Darbo partijos advokatu, tačiau, jo nuomone, tai pavojingas precedentas. „Kokia yra įrodyta Pinskaus, Pinskuvienės ir Gaudutienės kaltė perkant balsus?“, – klausė politikas, manantis, kad negalima balsuoti už tokį nutarimą.

„Tvarkietis“ Remigijus Žemaitaitis mano, kad priėmus tokį nutarimą būtų „paleistas džinas iš butelio, kurio niekas negalės sukontroliuoti“.