Lietuvoje

2012.11.14 09:22

STT: atskleistas korupcijos tinklas Migracijos departamente

LRT.lt2012.11.14 09:22

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) sulaikė ir įtarimus dėl galimos korupcijos pareiškė septyniems Migracijos departamento pareigūnams, iš kurių net penki eina vadovaujamas pareigas.

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) sulaikė ir įtarimus dėl galimos korupcijos pareiškė septyniems Migracijos departamento pareigūnams, iš kurių net penki eina vadovaujamas pareigas.

Įtariama, kad Migracijos departamento pareigūnai galėjo pelnytis iš leidimų gyventi Lietuvoje, teigiama STT pranešime.

Įtarimai taip pat pareikšti dviem advokatams, dviem advokatų padėjėjams bei dar dviem fiziniams asmenims. Migracijos departamente, advokatų kontorose bei kitų asmenų darbo, gyvenamosiose vietose bei automobiliuose atliktos kratos.

Ikiteisminį tyrimą dėl galimos korupcijos atliekantys STT Vilniaus valdybos pareigūnai aiškinasi galimą korupcinę schemą, kai leidimus laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje arba tokius leidimus prasitęsti pageidaujantys ne Europos Sąjungos šalių piliečiai mokėdavo pinigus tarpininkaujantiems advokatams bei advokatų padėjėjams.

Pastarieji dalį pinigų perduodavo savo pažįstamiems asmenims, turintiems ryšių Migracijos departamente, o šie – Migracijos departamento pareigūnams, turintiems įtakos greitesniam leidimų išdavimui užsieniečiams. STT turi duomenų, kad šioje schemoje dalyvavę Migracijos departamento pareigūnai už paslaugas gaudavo piniginį atlygį.

Leidimus laikinai gyventi Lietuvoje norintys gauti užsieniečiai kaip teisiniu pagrindu dažnai pasinaudoja fiktyviai įsteigtomis įmonėmis, fiktyviomis santuokomis arba įsigyja nekilnojamojo turto Lietuvos teritorijoje.

STT Vilniaus valdybos atliekamas ikiteisminis tyrimas pradėtas pagal Lietuvos Respublikos Baudžiamojo kodekso straipsnius dėl kyšininkavimo, prekybos poveikiu, papirkimo, piktnaudžiavimo ir dokumentų suklastojimo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.