Lietuvoje

2015.02.14 17:10

Rinkimų rezultatus Biržų-Kupiškio rinkimų apygardoje Seimas linkęs pripažinti negaliojančiais

ELTA2015.02.14 17:10

Seimas, atsižvelgdamas į Konstitucinio Teismo išvadą, svarsto siūlymą pripažinti šių metų spalio 14 d. vykusių Seimo rinkimų Biržų-Kupiškio vienmandatėje rinkimų apygardoje Nr. 48 rezultatus negaliojančiais.

Seimas, atsižvelgdamas į Konstitucinio Teismo išvadą, svarsto siūlymą pripažinti šių metų spalio 14 d. vykusių Seimo rinkimų Biržų-Kupiškio vienmandatėje rinkimų apygardoje Nr. 48 rezultatus negaliojančiais.

Antradienį už tokį nutarimo projektą, kurį pateikė Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas Stasys Šedbaras, po svarstymo balsavo 68 Seimo nariai, 18 buvo prieš ir 18 parlamentarų susilaikė.

Parlamentarai taip pat ketina pripažinti, kad Biržų-Kupiškio vienmandatėje rinkimų apygardoje Seimo narys nėra išrinktas.

Seimo Pirmininkė Irena Degutienė pasiūlė nutarimą priimti ypatingos skubos tvarka. Dėl jo gali būti balsuojama dar antradienį.

Seimo narys Algimantas Salamakinas siūlė į Seimą iškviesti Biržų-Kupiškio rinkimų apygardos komisijos pirmininką, kuris paaiškintų, kas ten įvyko, tačiau Seimas tam nepritarė.

Diskusijoje dalyvavę parlamentarai kėlė klausimą, kas atlygins materialinę žalą partijos kandidatams, kurie sąžiningai dalyvavo rinkimuose.

„Kas finansuos naują rinkimų kampaniją? Kandidatai, kaip numatyta įstatyme, išleido tam tikras pinigų sumas, bet dėl keleto žmonių neatsakingo veikimo jie vėl iš naujo turi rungtis ir mokėti pinigus“, – sakė socialdemokratas Juozas Olekas.

Jo nuomone, tiems žmonėms turi būti kompensuota arba turi būti skirtas papildomas finansavimas.

Kaip ELTA jau skelbė, KT išvadoje teigiama, kad vienmandatėje Biržų-Kupiškio apygardoje padaryti pažeidimai prieštarauja Seimo rinkimų įstatymui. Čia rinkimus laimėjo socialdemokratas Aleksandras Zeltinis, aplenkęs „darbietį“ Ritą Vaiginą. Tačiau pirmajame ture skirtumas tarp pirmąją vietą užėmusio kandidato ir trečiąją vietą užėmusios kandidatės buvo vos 29 balsai, o vienos apylinkės komisijos nariai patys rezultatų suskaičiuoti nesugebėjo – tai už juos padarė apygardos rinkimų komisija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.