Lietuvoje

2012.11.13 12:28

R. Šimašius: Prezidentė premjerą turėtų teikti iš laimėjusios partijos

Liberalų sąjūdžio narys, teisingumo ministras Remigijus Šimašius sako, kad reikėtų laikytis tradicijos, jog daugiausia vietų gavusios partijos kandidatas yra teikiamas Ministru Pirmininku.

Liberalų sąjūdžio narys, teisingumo ministras Remigijus Šimašius sako, kad reikėtų laikytis tradicijos, jog daugiausia vietų parlamente gavusios partijos kandidatas yra teikiamas Ministru Pirmininku.

„Lietuvoje yra, galima sakyti, konstitucinė tradicija, kad daugiausią vietų parlamente laimėjusios partijos kandidatas yra teikiamas Ministru Pirmininku. Tai yra logiška, tai nėra Lietuvos išradimas, tai tos tradicijos reikėtų laikytis ir dabar, nes, deja, tokia yra rinkėjų valia šitai koalicijai patikėti valstybės vairą. Aš galiu pasakyti, kad priešiškumo jokio neturėtų būti. Rinkėjai valią parodė, kad ir kaip nepatiktų vienam ar kitam išrinktam parlamentarui ar kitai rinkėjų daliai, su kuriais aš solidarizuojuosi“, – LRT televizijos laidoje „Įžvalgos“ sakė R. Šimašius.

Tuo metu Prezidentės Dalios Grybauskaitės vyriausioji patarėja teisės klausimais Rasa Svetikaitė mano, kad klausimas, ar Prezidentė į premjero postą teiks ne Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininko (LSDP) Algirdo Butkevičiaus, o kitą kandidatūrą, yra ankstyvas, rašo ELTA. 

„Šitas klausimas iš tikrųjų dar šiek tiek ankstyvas ta prasme, kad tam tikrus sprendimus Prezidentė turi padaryti iki lapkričio pabaigos. Taigi šiek tiek tektų palaukti dar“, – antradienio rytą klausiama, ar į premjero postą Prezidentė teiks ką nors kitą, ne LSDP lyderį A. Butkevičių, „Žinių radijui“ sakė R. Svetikaitė.

Pagal įstatymus naujai išrinktam Seimui susirinkus į pirmąjį posėdį, kuris bus penktadienį, ir Vyriausybei grąžinus savo įgaliojimus, Respublikos Prezidentas per 15 dienų turi pateikti Seimui svarstyti Ministro Pirmininko kandidatūrą.

Realiausiu kandidatu į Premjerus laikomas LSDP pirmininkas A. Butkevičius, tačiau neatmetama, kad su Prezidente nesusitarus dėl valdančiosios koalicijos kandidatūra gali keistis. D. Grybauskaitė ne kartą yra pareiškusi, kad valdančiojoje koalicijoje nenori matyti Darbo partijos. Nepaisant to, A. Butkevičius koaliciją ir toliau formuoja su „darbiečiais“ ir „Tvarka ir teisingumu“.