Naujienų srautas

Lietuvoje2014.11.01 16:12

Kaune vairuotojai skundžiasi nesuprantantys, už ką moka baudas

Pavasarį Kaune įsigaliojusi nauja apmokėjimo už automobilių stovėjimą tvarka, tikėtasi, sumažins konfliktų tarp vairuotojų ir kontrolierių. Lūkesčiai nepasiteisino. Vairuotojai ir toliau skundžiasi nesuprantantys, už kokius pažeidimus priversti mokėti baudas.

Pavasarį Kaune įsigaliojusi nauja apmokėjimo už automobilių stovėjimą tvarka, tikėtasi, sumažins konfliktų tarp vairuotojų ir kontrolierių. Lūkesčiai nepasiteisino. Vairuotojai ir toliau skundžiasi nesuprantantys, už kokius pažeidimus priversti mokėti baudas.

Kaunietės Gerdos prieš kelis mėnesius vykusi kelionė į miesto centrą iki šiol nesibaigia. Moteris pasakoja, kad, kaip visuomet, už automobilio stovėjimą apmokėjusi SMS žinute. Po keliolikos minučių grįžusi nustebo – ant stiklo priklijuotas pranešimas vairuotoją informavo padarius pažeidimą – neapmokėjus už automobilio stovėjimą. Moteris iki šiol nesėkmingai aiškinasi su kontroliuojančia įstaiga ir kritikuoja galiojančias taisykles.

„Mokant SMS žinute, žmogus negali išlipti iš automobilio ir pasitraukti nuo jo. Ar tai atitinka sąžiningumo ir žmogaus gerbimo principus? Gi gali būti tokių situacijų, kad žmogus nemato, kokioje zonoje automobilį pasistatė, ypatingai tada, jei yra atvažiavęs iš kito miesto. Tegul man pademonstruoja atstovai, kaip galima, neišlipus ir nepasitraukus nuo automobilio, nueiti iki ženklo, kuris žymi stovėjimo zoną ir pasižiūrėti“, – piktinasi vairuotoja Gerda Nekrašaitė.

Kaune automobilių stovėjimą kontroliuojančios savivaldybės įmonės darbuotojai sako besivadovaujantys patvirtintomis taisyklėmis. Pasak jų, tik dešimtadaliui iš visų prasižengusiųjų pažeidimai fiksuojami dėl nepalankiai susiklosčiusių aplinkybių. Tačiau tvarkos, kaip juos atskirti nuo piktybiškų pažeidėjų, esą nėra, todėl baudžia visus.

„Tai yra nauji rinkliavos nuostatai, kurie buvo patvirtinti praeitais metais, ir audito išvados, kurios sako, kad negalima toleruoti to, kas parašyta įsakmiai ir vienareikšmiškai Administraciniame teisės pažeidimo kodekse, nors Kodeksas tai traktuoja, sakyčiau, kietai – pavėlavai minutę ir reiktų fiksuot pažeidimą, aišku, mūsų žmonės to nedaro“, – tikina VšĮ „Automobilių stovėjimo aikštelės“ atstovas Julijušas Makčinskas.

Nors „Automobilių stovėjimo aikštelės“ darbuotojai tikina atsižvelgiantys į kiekvieną situaciją, vairuotojus toks jų geranoriškumas pykdo.

Pagal patvirtintą tvarką už automobilio stovėjimą nesumokėję vairuotojai per 24 valandas gali sumokėti paros mokestį. Nuo pavasario įsigaliojęs pakeitimas, tikėtąsi, padės taikiai spręsti laiku nesumokėjusių vairuotojų problemas.

2012 metais Kaune nustatyta 70 tūkstančių pažeidėjų, praėjusiais metais 10 tūkstančių mažiau. Daliai jų skirtos 80–140 litų baudos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi