Lietuvoje

2014.11.01 12:23

Gydymo įstaigose pacientai galės greičiau patekti pas specialistus

Justina Karklelienė, LRT RADIJAS, LRT.lt2014.11.01 12:23

Nuo šeštadienio įsigaliojus keletui Sveikatos apsaugos ministerijos teisės aktų, šalies gydymo įstaigose pacientai turės daugiau galimybių greičiau patekti pas specialistus.

Nuo šeštadienio įsigaliojus keletui Sveikatos apsaugos ministerijos teisės aktų, šalies gydymo įstaigose pacientai turės daugiau galimybių greičiau patekti pas specialistus.

Kai kurias paslaugas suteikti dažniau gydymo įstaigos bus skatinamos papildomai joms mokant. Be to, dalyje poliklinikų pradeda dirbti nauji specialistai ir aiškiau įvardijama, kokios paslaugos yra mokamos, o už kurias jokie papildomi mokėjimai negali būti imami.

Nuo lapkričio lėtinėmis ligomis sergantys pacientai vieną kartą gavę siuntimą iš šeimos gydytojo, galės nuolat tiesiai eiti pas pasirinktą vieną specialistą, kuris stebės jo sveikatos būklę.

Į kurį specialistą geriau kreiptis, kokius tyrimus atlikti patars ir tikrintis sveikatą nuo šiol skatins didesnėse poliklinikose darbą pradedantys koordinatoriai. Iš jų skambučių turėtų sulaukti, pavyzdžiui, rizikos grupių pacientai.

Nuo šio mėnesio gydymo įstaigos turės galimybę papildyti savo biudžetą dažniau tikrindamos vaikus dėl tuberkuliozės, taip pat už specialistų vizitus į psichikos ir elgesio sutrikimų turinčių neįgaliųjų namus ar už moksleivių dantų sutvarkymą.

Be to, pirminės sveikatos priežiūros paslaugas teikiančiose įstaigose atnaujinta ankstesnė mokėjimo už paslaugas tvarka. Ji buvo kritikuota dėl tokių neskaidrių atvejų, kai iš paciento būdavo paimamas mokestis už tai, už ką jau apmokėjo valstybė. Nuo šiol aiškiai įvardyta, kad jokie papildomi mokesčiai iš draustų pacientų tokiose gydymo įstaigose negali būti imami.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt