captcha

Jūsų klausimas priimtas

Prezidentės patarėja: VRK turi įvertinti Seimas

VRK darbą po KT išaiškinimo turi įvertinti Seimas, teigia D. Grybauskaitės vyriausioji patarėja teisės klausimais Rasa Svetikaitė ir pabrėžia, kad ateityje VRK į galimus rinkimų pažeidimus reaguos operatyviau ir imsis atitinkamų priemonių.
ELTA nuotr.
ELTA nuotr.

VRK darbą po KT išaiškinimo turi įvertinti Seimas, teigia D. Grybauskaitės vyriausioji patarėja teisės klausimais Rasa Svetikaitė ir pabrėžia, kad ateityje VRK į galimus rinkimų pažeidimus reaguos operatyviau ir imsis atitinkamų priemonių.

Antradienio rytą kalbėdama „Žinių radijuje“ šalies vadovės atstovė sakė, kad trys daugiamandatėje rinkimų apygardoje išrinkti Seimo nariai, kaip šeštadienį konstatavo ir Konstitucinis Teismas (KT), dėl padarytų šiurkščių Seimo rinkimų įstatymų pažeidimų tautos atstovo mandato neįgys. Dėl to, pasak R. Svetikaitės, tam tikra atsakomybės dalis šioje vietoje tenka ir VRK, kuri, turėdama tam tikrą informaciją apie rinkėjų papirkinėjimą – skatinant paduoti pirmumo balsus, padaryti kitus pažeidimus – tinkamai ir savalaikiai jų neįvertino, nors padaryti pažeidimai turėjo esminę reikšmę rinkimų rezultatams.

„VRK dabar turi įvertinti Seimas, kuris formuoja VRK. Tačiau visiškai aišku viena, kad pagal Vyriausiosios rinkimų komisijos įstatymą jos įgaliojimai nutrūksta, jeigu KT padaro išvadą, kad VRK nustatyti esminiai rinkimų rezultatai yra neteisingi arba jos veikla neatitinka Seimo rinkimų įstatymo. Bet sprendimą vėlgi dėl to turi priimti Seimas“, – kalbėjo ji.

Prezidentės vyriausioji patarėja teisės klausimais sakė besitikinti, kad ateityje VRK veiks aktyviau.

„Reikia tikėtis, kad tiek ir tokių rinkimų pažeidimų ateityje vyksiančiuose rinkimuose nebepasikartos, ir tos pamokos, kurias gavome, bus išmoktos. Savo ruožtu valstybės institucijos ir, visų pirma, Vyriausioji rinkimų komisija, paaiškėjus panašiems pažeidimo atvejams, savo turimas galias naudos kur kas aktyviau ir reaguos operatyviau, imsis neatidėliotinų jausmų, adekvačių ir savalaikių poveikio priemonių ir ryžtingų sprendimų, ko, kaip nurodė Konstitucinis Teismas, šiuose rinkimuose VRK pritrūko“, – teigė R. Svetikaitė.

Antradienį Seimui planuojama pateikti Seimo Pirmininkės Irenos Degutienės įregistruotą nutarimo projektą, kuriame siūloma nuo šių metų lapkričio 22 dienos nutraukti VRK įgaliojimus, primena ELTA.

Dokumente taip pat numatyta kreiptis į teisingumo ministrą ir Teisininkų draugiją su prašymu iki šių metų lapkričio 26 dienos pateikti Seimui kandidatūras į VRK narius.

Nutraukti VRK įgaliojimus siūloma vadovaujantis Vyriausiosios rinkimų komisijos įstatymu ir Konstitucinio Teismo 2012 m. lapkričio 10 d. išvada dėl Seimo ir Lietuvos Prezidentės paklausimų, ar per 2012 m. Seimo rinkimus nebuvo pažeistas Seimo rinkimų įstatymas. Joje Konstitucinis Teismas nusprendė, kad VRK pažeidė kai kurias Seimo rinkimų įstatymo nuostatas.

Pirmadienį po susitikimo su VRK pirmininku Z. Vaigausku Seimo Pirmininkė I. Degutienė sakė turėjusi vilties, kad VRK vadovas atsistatydins, tačiau jis to nežadėjo.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...