Naujienų srautas

Lietuvoje2012.11.13 08:37

Palangos policijai talkins ir vaizdo kameros

Kiek daugiau nei savaitę Palangos miestą stebinčios 15 vaizdo kamerų policijai jau padėjo atskleisti vieną nusikaltimą ir nustatyti kelis eismo taisyklių pažeidėjus.

Kiek daugiau nei savaitę Palangos miestą stebinčios 15 vaizdo kamerų policijai jau padėjo atskleisti vieną nusikaltimą ir nustatyti kelis eismo taisyklių pažeidėjus.

Palangoje chuliganus ir kelių erelius prižiūrės ne tik patruliuojantys policininkai. Kurorto gyvenimą stebės ir penkiolika vaizdo kamerų, įrengtų įvairiose miesto vietose.

Į pažeidimo vietą net nebūtina siųsti patrulių.

Pavyzdžiui, kelių eismo pažeidimas gali būti fiksuojamas iš filmuotos medžiagos padarytoje fotonuotraukoje, pagal kurią surašomas administracinis protokolas.

Tokia galimybė kurorto policijai atsirado Palangos savivaldybei su TEO bendrove pasirašius 3 metų sutartį dėl vaizdo stebėjimo sistemos įdiegimo ir duomenų perdavimo paslaugos.

Penkiolikos vaizdo kamerų sumontavimas mieste ir duomenų perdavimas policijai kurorto savivaldybei kainuos 250 tūkstančių litų.

Vaizdo kameros sumontuotos judriausiose miesto sankryžose ir skveruose. Filmuojamą vaizdą bus galima atsukti atgal, peržiūrėti ir kelerių parų senumo įvykius.

„Tai mums ne tik padės spręsti kylančius ginčus dėl eismo įvykių, bet ir leis sekti nusikaltėlių judėjimą, užfiksuoti jų transporto priemonių valstybinius numerius“, – teigė Palangos policijos Viešosios tvarkos skyriaus viršininkas Gintautas Pocevičius.

Penkiolikos kamerų iš įvairių miesto vietų transliuojamą vaizdą stebintis policijos komisariato budėtojas gali priartinti ir 200 metrų nuo kameros esantį automobilį, užfiksuoti jo numerį.

Kol kas vaizdo kamerų monitorius stebi tik policijos komisariato budėtojas ir jo padėjėjas. Tačiau nuolat sekti įvykius mieste jie neturi galimybių.

Vasaros sezonu metu, kai kurorte darbo policijai padaugėja, prie vaizdo kamerų monitorių nuolat budės policijos mokyklos kursantai.

Kitą vasarą Palangos policija ketina persikraustyti į Ganyklų gatvėje rekonstruojamą naują komisariato pastatą.

Ten vaizdo kameroms stebėti bus įrengta atskira patalpa.

Numatoma, kad joje monitorius ištisą parą stebės neįgalieji, kurie iš karto fiksuos pastebėtus pažeidimus.

Uostamiestyje budi neįgalieji

Klaipėdos miesto viešosiose erdvėse įrengtos 57 vaizdo kameros, kurių transliacijas tiesiogiai stebi uostamiesčio savivaldybės įdarbinti neįgalūs žmonės.

Iš viso įdarbinti 6 neįgalieji, kurie atskiroje kompiuterizuotoje patalpoje miestą stebi šviesiuoju paros metu ir fiksuoja pažeidimus, o apie pastebėtą nusikalstamą veiką iš karto informuoja policiją.

Ši paslauga Klaipėdos savivaldybei kainuoja 50 tūkst. litų per metus.  

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi