Lietuvoje

2012.06.06 09:47

R. Palaitis apklaustas dėl policijos veiksmų Garliavoje

Buvęs vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis trečiadienį ryte apklaustas Vilniaus apskrities vyriausiajame policijos komisariate.

Buvęs vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis trečiadienį ryte apklaustas Vilniaus apskrities vyriausiajame policijos komisariate.

Eksministras liudijo ikiteisminiame tyrime dėl policijos veiksmų Garliavoje, pirmosios, nesėkmingos Drąsiaus Kedžio dukters paėmimo operacijos metu.

R. Palaitis apklaustas kaip liudytojas. Politikas žurnalistams teigė, jog tyrėjai pirmiausiai domėjosi jo paties veiksmais šioje istorijoje.

„Aš apklaustas kaip liudytojas, nes tuo metu ėjau vidaus reikalų ministro pareigas. Kas įdomiausia – tai buvo mano paskutinė darbo diena vidaus reikalų ministro poste. Ir klausimai buvo, ar aš daviau kokius nors nurodymus policijos pareigūnams, kaip elgtis vaiko paėmimo iš Venckų namų metu.

Mano atsakymai buvo tokie: kadangi pagal Policijos veiklos įstatymą vidaus reikalų ministras tiesiogiai policijos pareigūnams nevadovauja, o vadovauja tiktai strategine prasme, vykdant vyriausybės programą, tai aš jokių nurodymų nei žodžiu, nei raštu nebuvau davęs“, – kalbėjo R. Palaitis.

Paklaustas, kaip vertina tarnybų veiksmus pirmosios operacijos metu, eksministras teigė apgailestaujantis dėl koordinacijos stokos. Esą jei visi operacijos dalyviai būtų darniai veikę išvien, antrosios operacijos veikiausiai būtų neprireikę.

„Tuo metu aš jau nebebuvau ministras. Bet kiek man teko bendrauti su policijos vadovybe, jau atsisveikinant, tai jie apgailestavo, kad jiems pirmoji operacija nelabai kaip pavyko. Mano giliu įsitikinimu, policijos pagrindinė funkcija yra užtikrinti viešąją tvarką, antstolės funkcija yra užtikrinti teismo sprendimo vykdymą.

Ir šitoje vietoje galbūt buvo reikalinga glaudesnė koordinacija tarp antstolės ir policijos. Ir trečios tarnybos, kuri labai svarbi šitoje operacijoje buvo, vaikų teisių inspektorių. Jeigu ta koordinacija būtų buvusi geresnė, aš manau, gal operacija ir pirmą sykį būtų pavykusi“, – sakė R. Palaitis.

Galimų pareigūnų nusižengimų kovo 23-osios įvykiuose jis nebuvo linkęs komentuoti – esą jų buvimą ar nebuvimą nustatys ikiteisminis tyrimas.