Lietuvoje

2014.10.31 10:44

Siūloma per Seimo posėdį skelbti nedalyvaujančius parlamentarus

ELTA2014.10.31 10:44

Siūloma pakeisti Seimo statuto nuostatas, reglamentuojančias Seimo narių dalyvavimą posėdžiuose, atlyginimo sumažinimo sąlygas bei papildyti Seimo posėdžio pirmininko pareigas.

Siūloma pakeisti Seimo statuto nuostatas, reglamentuojančias Seimo narių dalyvavimą posėdžiuose, atlyginimo sumažinimo sąlygas bei papildyti Seimo posėdžio pirmininko pareigas.

Tai numatančias Statuto pataisas Seimo posėdžių sekretoriate įregistravo Seimo narys Stasys Brundza.

Pagal siūlomą projektą, laikoma, kad Seimo narys dalyvavo Seimo posėdyje, jeigu jis užsiregistravo visuose tos dienos Seimo posėdžiuose ir balsavo dėl 4/5 iš anksto numatytų svarstomų ir priimamų klausimų.

Siūloma nustatyti, kad jeigu Seimo narys negali dalyvauti Seimo, komiteto ar komisijos posėdyje, apie tai privalo pranešti iš anksto atitinkamai Seimo posėdžio sekretoriatui, komiteto ar komisijos pirmininkui, nurodydamas nedalyvavimo priežastis.

S. Brundza siūlo įteisinti, kad Seimo nariui be svarbios pateisinamos priežasties nedalyvavusiam daugiau kaip 1/5 Seimo posėdžių, kuriuose iš anksto buvo numatytas ir numatytu laiku įvyko balsavimas dėl teisės aktų svarstymo ir priėmimo, to mėnesio atlyginimas mažinamas vienu trečdaliu.

Pagal siūlomą projektą, kiekvieno Seimo posėdžio pradžioje, užsiregistravus Seimo nariams, Seimo posėdžio pirmininkas paskelbia apie Seimo posėdyje nedalyvaujančius Seimo narius, nurodydamas jų nedalyvavimo priežastis.

„Seimo narių nedalyvavimas Seimo posėdžiuose ar nebalsavimas dėl svarstomų ir priimamų klausimų ne tik pažeidžia rinkėjų lūkesčius, bet ir trikdo Seimo darbą – dėl per mažo balsuojančių Seimo narių skaičiaus dažnai nepavyksta priimti teisės aktų. Šios įvardytos priežastys yra vienos iš keleto priežasčių, mažinančių rinkėjų pasitikėjimą Seimu. Projekto tikslas – siekiant užtikrinti sklandų Seimo darbą, pagerinti Lietuvos gyventojų pasitikėjimą Seimu, užtikrinti Seimo narių atsakomybę prieš rinkėjus ir jų lūkesčių pateisinimą“, – sako S. Brundza.

Naujausi

20

Lietuvoje

2019.09.18 12:34

Neįgaliųjų įdarbinimą vadina 21 amžiaus vergove: įmonės lobsta valstybės sąskaita įmonėms, įdarbinusioms didžiąją dalį – 20 kartų mažesnė valstybės parama

20
17

Lietuvoje

2019.09.18 12:11

Rozova teisinasi dėl VSD pažymos: tai politinis užsakymas, sena pažyma pateikiama kaip bomba skandalo iniciatoriais vadina konservatorius; atnaujinta 12.44

17

Lietuvoje

2019.09.18 11:10

Postą palieka Šimašiaus patarėjas Zubriakovas Šimašius: abiem pusėms nusprendus, kad atėjo laikas pokyčiams; atnaujinta 11.50