Naujienų srautas

Lietuvoje2014.10.31 10:18

VGTU pradėjo naujos aviacijos bazės statybas

ELTA 2014.10.31 10:18

Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) plečia aviacijos specialistų mokomąją bazę – Linkmenų gatvėje jau pradėtos naujo treniruoklių ir laboratorijų korpuso statybos. Šiame korpuse bus visa profesiniam aviatorių rengimui reikalinga įranga.

Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) plečia aviacijos specialistų mokomąją bazę – Linkmenų gatvėje jau pradėtos naujo treniruoklių ir laboratorijų korpuso statybos. Šiame korpuse bus visa profesiniam aviatorių rengimui reikalinga įranga.

Investicijos į naują VGTU Antano Gustaičio aviacijos instituto pastatą sieks beveik 6 mln. litų.

Į šį korpusą bus perkelta visa VGTU A. Gustaičio aviacijos instituto laboratorinė įranga: orlaivių pilotavimo ir skrydžių valdymo treniruoklių sistemos, mokomieji orlaivių variklių, sklandmenų ir pagrindinių sistemų maketai. Taip pat čia persikels aviacinės mechanikos ir avionikos mokomosios bei mokslo laboratorijos.

Kaip pažymima VGTU pranešime spaudai, naujojoje bazėje bus toliau aktyviai plėtojami bepiločių orlaivių ir kitų žemų greičių aerodinamikos įrenginių – sklandytuvų, mažųjų skraidymo aparatų – tyrimai.

„Universitetas didžiuojasi, kad šiemet aviatoriai pristatė jau ketvirtąjį pačių sukurtą bepilotį orlaivį – juo gali naudotis visi VGTU studentai. Tikimasi, kad ši galimybė paskatins skirtingų sričių studentų bendradarbiavimą“, – rašoma universiteto pranešime.

VGTU A. Gustaičio aviacijos instituto mokomoji bazė iškils Linkmenų g. 28, Vilniuje.

Šiuo metu teritorijoje jau baigti trijų netinkamais naudoti pripažintų ir statyboms trukdančių pastatų griovimo darbai bei pradėtos naujo pastato statybos. Numatyta, kad jis bus trijų aukštų ir 2,8 tūkst. kvadratinių metrų ploto.

Projekte taip pat numatyta rekonstruoti šalia pastato nutiestas inžinerines komunikacijas. Korpuso statybų darbai, finansuojami Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis, turėtų baigtis jau kitąmet.

Treniruoklių ir laboratorijų korpuso statybos – pirmasis žingsnis atnaujinant A. Gustaičio aviacijos instituto studentų miestelį. Naujojoje bazėje įsikūrus laboratorijoms, planuojama ten pat įrengti ir auditorijas aviatorių paskaitoms bei administracines patalpas.

Lygiagrečiai įsibėgėja ir Kyviškių aerodromo renovacijos darbai. Artimiausiu metu bus remontuojamas kilimo ir tūpimo takas bei degalų saugykla.

Per pastaruosius penkerius metus į VGTU A. Gustaičio aviacijos instituto skrydžių mokymo infrastruktūrą investuota 10,2 mln. litų ES struktūrinės paramos ir valstybės biudžeto lėšų – buvo įsigyti 4 nauji lėktuvai, 2 sraigtasparniai ir skrydžių treniruoklis, atnaujinta aerodromo įranga.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi