Lietuvoje

2012.11.13 13:11

Atokiame kaime Baltarusijos pasienyje vėl įsikurs ugniagesiai

Ignalinos rajone Baltarusijos pasienyje, atidarytos naujos ugniagesių gelbėtojų komandos patalpos. Atokaus kaimo gyventojai, tikimasi, dabar bus saugesni. 

Ignalinos rajone Baltarusijos pasienyje, atidarytos naujos ugniagesių gelbėtojų komandos patalpos. Atokaus kaimo gyventojai, tikimasi, dabar bus saugesni.

Prieš keliolika metų Baltarusijos pasienyje esančiuose Meikštuose panaikinus ugniagesių tarnybą, artimiausias postas buvo už 30 kilometrų.

„Buvo, kad du namai sudegė. Jei būtų vietoje gaisrinė, būtų žmogus nesudegęs“, – įsitikinęs Meikštų gyventojas Piotras Ivanovas.

Nuo šiol Meikštuose vėl dirbs gelbėtojai. Mat reformuojant ugniagesių tinklą Ignalinos rajone, nuspręsta Tverečiaus ugniagesių komandą perkelti į Baltarusijos pasienį.

„Mums pavyko įrodyti ir neuždaryti vienos komandos , o perkelti ją čionai. Tad šiuo metu praktiškai visa savivaldybės teritorija padengta, ir atsitikus bėdai bus sureaguota pagal normatyvus“, – teigia Ignalinos rajono meras Bronis Ropė.

Devyni ugniagesiai  įsikūrė buvusiame mokyklos pastate.

„Jeigu vidurio Lietuvoje į gaisrą gali atvažiuoti 360 laipsniu komandos iš visur, tai į šitą vietovę iš Baltarusijos neatvažiuos niekas, todėl statusas šitų komandų, kurios yra palei valstybinę sieną, yra labai svarbus“, – kalbėjo Utenos regiono priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Olegas Kovalevskis.

Reorganizuojant šalies ugniagesių sistemą, vietoj siūlytų 24 panaikinta 19 komandų. Kai kurios savivaldybės pasišovė savo lėšomis jas išlaikyti. Pasak departamento vadovo, už sutaupytus per tris mln. litų atnaujinami pastatai, perkama technika. Vis dėlto daug vilčių dedama į savanorystę.

„Turime 10 metų laikotarpį. Nebus gi taip, kad įstatymą priėmėme, ir mes jau rytoj visi savanoriai. Praeis 10 metų ciklas ir karta supras, kad aš turiu pats prisidėti prie savisaugos, kaimynai pakeis sąmonę, kad gražiausias vaizdas – kaimyno degantis namas“, – sako Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorius gen. Remigijus Baniulis.

Po reformos statutinių pareigūnų Lietuvoje yra beveik penki tūkstančiai, kaimuose dirba 2,5 tūkst. ugniagesių.