Lietuvoje

2014.10.30 16:21

K. Lančinskas: neretai patys pėstieji kelyje būna neatsargūs

BNS2014.10.30 16:21

Pastaruoju metu Vilniuje daugėjant skaudžių eismo nelaimių, kuriose būna sužeisti ar žūva pėstieji, policijos pareigūnai sako, kad sostinėje yra didelis automobilių skaičius ir prie jo prisitaikyti nespėjanti infrastruktūra. Policija taip pat akcentuoja, kad patys pėstieji kelyje yra labai neatsargūs ir nedrausmingi.

Pastaruoju metu Vilniuje daugėjant skaudžių eismo nelaimių, kuriose būna sužeisti ar žūva pėstieji, policijos pareigūnai sako, kad sostinėje yra didelis automobilių skaičius ir prie jo prisitaikyti nespėjanti infrastruktūra. Policija taip pat akcentuoja, kad patys pėstieji kelyje yra labai neatsargūs ir nedrausmingi.

Trečiadienį Vilniuje policijos pareigūno vairuotas automobilis partrenkė ir mirtinai sužalojo penkiolikmetę merginą, pranešė Policijos departamentas.

Nelaimė įvyko 19.10 val. Pilaitės prospekte. „Volkswagen Sharan“, kurį vairavo neuniformuotas ne tarnybos metu Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Vilniaus miesto 4-ojo policijos komisariato postinis 1972 metais gimęs A. A., partrenkė ir mirtinai sužalojo per gatvę nereguliuojama pėsčiųjų perėja ėjusią penkiolikmetę.

Pirminiais duomenimis, pareigūnas buvo blaivus, tyrimui paimtas kraujas.

„Dėl kaltės nieko nenoriu komentuoti – viską parodys tyrimas, nes aplinkybės yra labai miglotos. Nenoriu nieko iš anksto komentuoti ir iš anksto kaltinti. Kai visi liudytojai bus apklausti, visos ekspertizės padarytos, tada bus galima komentuoti“, – per spaudos konferenciją ketvirtadienį sakė Vilniaus apskrities vyriausiojo komisariato viršininkas Kęstutis Lančinskas.

Paklaustas, kaip paaiškinti, kad įvykio vietoje nematyti automobilio stabdymo žymių, o žuvusios kūnas gulėjo už maždaug 80 metrų nuo perėjos, K.Lančinsko tvirtino, jog pagal nuotraukas galima spėti, kad mergina kurį laiką buvo vežama ant variklio dangčio.

Policijos pareigūnas, kuris vairavo automobilį, policijoje tarnauja apie 20 metų. Pastaruoju metu jis nedirbo – dėl problemų su nugarą jam trečią savaitę buvo pratęstas nedarbingumo laikotarpis. Tuo metu žurnalistai sakė pareigūno automobilyje pastebėję darbinius rūbus, aptaškytus tinku.

„Perėjos saugumo klausimas yra ne policijos reikalas, čia savivaldybės reikalas. Ta pėsčiųjų perėja yra tokia, kaip tos pėsčiųjų perėjos, kurių, mano manymu, neturėtų būti“, – sakė K. Lančinskas.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos viršininkas Vytautas Černevičius sakė, kad 2012 metais šią perėją norėta panaikinti arba padaryti reguliuojamą. Šiemet policija su savivaldybės atstovais apžiūrėjo perėją ir nutarė esant galimybei padaryti ją reguliuojamą.

Policijos atstovai išreiškė apgailestavimą, kad nei pėstieji, nei vairuotojai nesidomi ir nežino įsigaliojusių naujų Kelių eismo taisyklių reikalavimų.

„Daug nelaimių tikrai išvengtume, jeigu prieš eidami į perėją apsižvalgytume, įsitikintume, kad yra saugu, važiuodami pristabdytume prieš perėją, parodytume posūkį rikiuodamiesi ir nelenktume iš dešinės. Kada susideda didelis transporto kiekis, noras lėkti ir neatsakingumas, o jeigu dar kažkas alkoholio išgeria, pasekmės aiškios. Jeigu Lietuva būtų labai turtinga, galima būtų ant kiekvienos sankryžos pastatyti po policininką, tačiau tai vis tiek neišgelbės – visi važiuos pagal taisykles, kol bus matomas policininkas. Kai pravažiuos policininką, vėl prasidės cirkas, kas matyti keliuose“, – tvirtino K. Lančinskas.

Kelių policijos vadovas sakė, kad šiemet Vilniuje nubausta keturis kartus daugiau pėsčiųjų – jie sudaro 60 proc. visų Kelių eismo taisyklių pažeidėjų.

Kaip elementaraus saugumo nepaisymo pavyzdį policija nurodė merginą, kuri ėjo per nereguliuojamą pėsčiųjų perėją su ausinuku ir dar žiūrėdama į delninuką.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt