Naujienų srautas

Lietuvoje2014.10.30 12:35

D. A. Barakauskas traukiasi

Vidaus reikalų ministras Dailis Alfonsas Barakauskas dėl pablogėjusios sveikatos būklės ketvirtadienį premjerui Algirdui Butkevičiui įteikė atsistatydinimo prašymą, pranešė Vidaus reikalų ministerija.

Vidaus reikalų ministras Dailis Alfonsas Barakauskas dėl pablogėjusios sveikatos būklės ketvirtadienį premjerui Algirdui Butkevičiui įteikė atsistatydinimo prašymą, pranešė Vidaus reikalų ministerija.

Premjeras ministro prašymą patenkino. Prezidentė Dalia Grybauskaitė taip pat neketina stabdyti besitraukiančio ministro. „Gavusi ministro pirmininko teikimą, prezidentė pasirašys dekretą dėl vidaus reikalų ministro D. A. Barakausko atleidimo iš pareigų“, – DELFI informavo prezidentės spaudos tarnyba.

Po kelių valandų Prezidentūra pranešė, kad D. Grybauskaitė pasirašė dekretą, kuriuo, vadovaudamasi Konstitucija ir atsižvelgdama į Ministro Pirmininko spalio 30 d. teikimą, priėmė vidaus reikalų ministro Dailio Alfonso Barakausko atsistatydinimą.

Vienas „Tvarkos ir teisingumo“ partijos lyderių, Seimo vicepirmininkas Kęstas Komskis DELFI teigė, esą D. A. Barakausko sveikatos problemos tikrai rimtos, o ministro atsistatydinimo nereikėtų sieti su „tvarkiečių“ korupcijos skandalu.

„Jis visą laiką turėjo dabar sveikatos problemų, po operacijos. Jeigu jam vėžys ir visa kita“, – teigė „tvarkietis“.

Galimi kandidatai į D. A. Barausko vietą, anot jo, partijoje aptarti dar nebuvo. „Kandidatų dar nesvarstome“, – sakė K. Komskis.

Per daug pasitikėjo savo komanda

Atsistatydinantis vidaus reikalų ministras „tvarkietis“ Dailis Alfonsas Barakauskas buvo per patiklus, sako premjeras A. Butkevičius.

Kartu jis tikina, kad ministro atsistatydinimas su teisėsaugos tyrimu, aiškinantis galbūt neskaidrius Vidaus reikalų ministerijos pirkimus nesusijęs, – esą ketinimus trauktis ministras yra išsakęs dar iki teisėsaugos kratų ir buvusių ministro komandos narių sulaikymo.

„Jis atsistatydinti jau norėjo tada, kai jam buvo padaryta operacija. Dar nebuvo jokių skandalų, nei jų užuomazgų tikriausiai, ir tada aš jo paprašiau, kad jisai dirbtų. Vis dėlto gal po operacijos sveikata pagerės, ar tiesiog tam tikrą laikotarpį padirbtų, tiesiog save paanalizuotų, stebėtų“, – ketvirtadienį Vyriausybėje žurnalistams sakė premjeras.

Jis tikino turintis teisėsaugos patikinimą, kad pirkimų tyrime D. A. Barakauskas nėra įtariamas.

„Jo valdymo stilius yra toks, kad jis labai didžiulius įgaliojimus suteikė ir patarėjams, ir viceministrams, ir, ko gero, per didelis buvo jo pasitikėjimas savo kabinetu. Kai nėra atsiskaitomumo labai griežtai nustatyto pagal tam tikras datas, tai tada, matyt, kai kuriems patinka ir papiktnaudžiauti tarnybine padėtimi“, – sakė A.Butkevičius.

Anot premjero, išsivysčiusiose demokratinėse šalyse didelis pasitikėjimas komanda yra gerai, bet „mūsų valstybėje tikriausiai reikia tam tikros griežtesnės kontrolės“.

Paklaustas, ar naują ministrą skirs „tvarkiečiai“, premjeras sakė, kad apie tai kol kas nekalbėta su partijos „Tvarka ir teisingumas“ vadovybe.

Jo teigimu, vidaus reikalų ministro pareigas laikinai artimiausią savaitę bus pavesta eiti krašto apsaugos ministrui socialdemokratui Juozui Olekui, vėliau šias pareigas laikinai eis socialdemokratas ūkio ministras Evaldas Gustas.

Atsistatydinti nusprendė pats

D. A. Barakauskas atsistatydinti apsisprendė dėl sveikatos problemų, o ne spaudžiamas partijos, sako partijos lyderis Rolandas Paksas.

„Vakar aš kalbėjau su ministru pirmininku Algirdu Butkevičiumi, mes sutarėme, kad ministras gali dirbti - su ta informacija išėjau iš ministro pirmininko. Ne paslaptis, kad antroje dienos pusėje vakar kalbėjau ir su ministru D. A. Barakausku ir jo nusistatymas buvo dirbti. Šiandien aš išgirdau naujieną, kad dėl sveikatos būklės - man neetiška būtų kalbėti, kas per problemos, tai yra pakankamai rimta - jis yra įteikęs pareiškimą ir jis yra patenkintas“, - sakė jis.

Dar kartą paklaustas apie ministro atsistatydinimo tikrąsias priežastis, jis pareiškė: „galiu pasakyti žemaitiškai – „daėdė“ žmogų“.

R. Paksas tikino, jog dėl naujo ministro partija turėtų apsispręsti artimiausiu metu. Jis taip pat sakė, kad ministras gali būti nepartinis.

„Vyksta procesas, vyksta teikimas į viceministrus - jis eina pakankamai sėkmingai, vienose ministerijose galbūt lėčiau, kitur greičiau (...). Tai ir į ministrus teiksime savo kandidatą“, - sakė partijos vadovas.

Jis taip pat išreiškė nuogąstavimus dėl valdančiosios koalicijos bei svarstė, kad „Tvarkos ir teisingumo“ vietą galėtų užimti opoziciniai liberalai arba konservatoriai, tačiau tvirtino vakar gavęs premjero patikinimą dėl koalicijos stabilumo.

Ketvirtadienį surengtoje spaudos konferencijoje partijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovai R.Paksas, Kęstas Komskis, Petras Gražulis ir Valdas Vasiliauskas žiniasklaidai pateikė savą teisėsaugos atliekamo tyrimo versiją. Jie kaltino tarnybas vykdant politinį užsakymą ir susidorojimą prieš kitąmet vyksiančius savivaldos rinkimus..

DELFI primena, kad Generalinė prokuratūra praėjusią savaitę pranešė su Specialiųjų tyrimų tarnyba atliekanti ikiteisminį tyrimą dėl prekybos poveikiu stambiu mastu siekiant už atlygį daryti įtaką keletui praėjusiais metais VRM vykdytų viešųjų pirkimų.

Iš viso buvo sulaikyti penki asmenys, įtariamųjų gyvenamosiose vietose ir darbovietėse, taip pat partijos „Tvarka ir teisingumas“ būstinėse atlikta keliolika kratų.

Dviem paroms sulaikyti buvęs vidaus reikalų viceministras „tvarkietis“ Algimantas Juocevičius, buvęs vidaus reikalų ministro D.A. Barakausko patarėjas Ervinas Raistenskis, žinomas televizijos prodiuseris Rolandas Skaisgirys, kuris, be kita, buvo įvardytas vienu „tvarkiečių“ kandidatų į Vilnius mero postą, taip pat viešosios įstaigos „Pradas media“ direktorius Justinas Garliauskas ir bendrovės „NTService“ vadovas Peisachas Kačerginskis.

Be to, pareigūnai paėmė parlamentaro Rimo Antano Ručio kompiuterį.


 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi