Naujienų srautas

Lietuvoje2014.10.29 17:55

Vaikai iš Rytų Ukrainos atvyko mokytis į Lietuvą

BNS 2014.10.29 17:55

Į Lietuvą atvyko per konfliktą Rytų Ukrainoje nukentėję vaikai, kurie šalyje praleis šiuos mokslo metus.

Į Lietuvą atvyko per konfliktą Rytų Ukrainoje nukentėję vaikai, kurie šalyje praleis šiuos mokslo metus.

Vaikai iš Ukrainos sudarys atskirą klasę, kurioje pamokos vyks rusų kalba, o ukrainiečių kalba bus mokoma kaip atskiras dalykas.

Iš viso Lietuvoje mokysis 15 vaikų, pirmieji septyni keturiolikos metų paaugliai į Lietuvą atvyko trečiadienį, pranešė Užsienio reikalų ministerija.

„Džiaugiamės, kad Lietuva gali prisidėti padėdama vaikams, nukentėjusiems nuo karinių veiksmų Ukrainos rytuose, ir tikimės, kad ši ir kitos panašios Lietuvos iniciatyvos padės Ukrainos vaikams toliau gilinti žinias, neprarasti meilės mokslams, geriau pažinti Lietuvą bei užsimezgusiomis naujomis pažintimis stiprinti Lietuvos ir Ukrainos draugystę“, – pranešime spaudai teigė Lietuvos ambasadorius Kijeve Petras Vaitiekūnas.

Spalio 25–31 dienomis Vilniuje taip pat vieši 10–15 metų amžiaus ukrainiečių moksleiviai. Šešiolikos ukrainiečių vaikų grupė atvyko į Lietuvą praleisti rudens atostogų. Šią jų kelionę organizavo Lietuvos vaikų ir jaunimo centras kartu su partneriais.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi