Lietuvoje

2014.10.29 18:37

Konservatoriai į kovą dėl Vilniaus norėtų mesti A. Kubilių

Dėl kandidato į Vilniaus merus besiblaškantys konservatoriai rado naują kozirį. Ar bent jau dalis šios partijos narių taip mano.

Dėl kandidato į Vilniaus merus besiblaškantys konservatoriai rado naują kozirį. Ar bent jau dalis šios partijos narių taip mano.

Tarp konservatorių, kurie siūlomi kaip galimi partijos kandidatai tiesioginiuose Vilniaus mero rinkimuose, atsirado netikėta pavardė – tai partijos pirmininkas, Seimo opozicijos lyderis Andrius Kubilius.

A. Kubiliaus kandidatūrą partijai siūlo du potencialūs pretendentai rungtis dėl Vilniaus mero posto – Seimo narys Paulius Saudargas ir politologas Laurynas Kasčiūnas. Jie Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) prezidiumui skirtame laiške pareiškė pasitraukiantys iš lenktynių dėl galimybės nešti konservatorių vėliavą Vilniuje. Ir sykiu pasiūlė į kovą mesti partijos lyderį.

„Manome, kad Vilniui reikia rimtos ir profesionalios patirties, išminties bei tvirtos rankos. Todėl TS-LKD prezidiumui labai rimtai siūlome apsvarstyti TS-LKD partijos pirmininko A. Kubiliaus kandidatūrą į Vilniaus miesto mero postą. Tai žmogus, sugebėjęs išvesti visos valstybės finansų laivą neramiais krizės metais į skaidrius ir ramesnius vandenis. Taip pat A. Kubiliaus tvirta laikysena ir nuoseklūs darbai, kuriant energetinę Lietuvos nepriklausomybę, labai padėtų šildymo monopolijų apraizgytam Vilniui eiti energetinės nepriklausomybės keliu. Todėl manome, kad ties bankroto riba atsidūrusiam Vilniui reikia būtent tokią patirtį turinčio tvirto politiko“, – teigia P. Saudargas su L. Kasčiūnu.

A. Kubilius DELFI teigė dar nebuvęs informuotas apie siūlymą jį patį mesti į kovą dėl Vilniaus vairo.

„Malonūs siūlymai, – nusijuokė konservatorių lyderis. – Nežinau, kodėl gandai pasiekia per žiniasklaidą. Bet šiandien renkasi centrinis atrankos komitetas ir mes baigiame pirmą atrankos etapą.“

Anot jo trečiadienio vakarą TS-LKD prezidiumas rekomenduos savo atrinktas kandidatūras į Vilniaus merus. Ar sąraše gali atsidurti jo paties pavardė? A. Kubilius tam nemato net teorinių galimybių.

„Tik galiu pajuokauti, kad skyriai mano kandidatūros nesiūlė ir nesvarstė. Neturiu ką svarstyti. Aš tos galimybės tikrai nesvarstau. Jeigu kas nors norėjo ją svarstyti – turėjo visas galimybes tai aptarti“, – reziumavo TS-LKD pirmininkas.

DELFI primena, jog TS-LKD pastaruoju metu krečia vidiniai konfliktai dėl to, kas sieks Vilniaus mero posto. Seimo narys Mantas Adomėnas laikytas vienu realiausių pretendentų, tačiau jis iš kovos eliminuotas. Konservatorius sulaukė įtakingų partiečių, tarp jų – ir A. Kubiliaus, kritikos dėl rytinės kavos su dabartiniu Vilniaus meru. M. Adomėnas ir Artūras Zuokas po pokalbio prie kavos sutarė užkasti karo kirvį Vilniaus finansų fronte ir šios temos nekelti politiniuose kivirčuose. M. Adomėnas sykiu pareiškė inicijuosiantis „Vilniaus gelbėjimo planą“. Konservatorių rinkimų štabas ir partijos lyderis tokį M. Adomėno žygį pasmerkė.

Didžiausia konservatorių viltimi laikyta buvusi finansų ministrė Ingrida Šimonytė, tačiau ji atsisakė siūlymo siekti Vilniaus mero posto. Pasiūlymo kandidatuoti sulaukė ir žinomas ekonomistas Gitanas Nausėda. Ir taip pat atsisakė.