Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Ž. Plytnikas atleistas iš VPT vadovo pareigų

BNS 2015.09.08 13:45

Prezidentė Dalia Grybauskaitė ketina atleisti Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) vadovą Žydrūną Plytniką iš pareigų. Pasiūlymą prezidentei teiks premjeras Algirdas Butkevičius, gavęs 4 metus tarnybai vadovavusio Ž. Plytniko atsistatydinimo pareiškimą.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė atleido Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) vadovą Žydrūną Plytniką iš pareigų, pranešė prezidentūra. Tokį pasiūlymą jai pateikė premjeras Algirdas Butkevičius, gavęs ketverius metus tarnybai vadovavusio Ž. Plytniko atsistatydinimo pareiškimą.

„Teismo sprendimas yra galutinis ir turi būti vykdomas. Gavusi ministro pirmininko teikimą, prezidentė atleis Ž. Plytniką iš Viešųjų pirkimų tarnybos vadovo pareigų“, – anksčiau trečiadienį BNS pranešė Prezidentūros spaudos tarnyba.

Premjero atstovė spaudai E. Butkutė-Lazdauskienė BNS sakė, kad Ž. Plytnikui supainiojus viešuosius ir privačius interesus, jis neatitinka nepriekaištingos reputacijos reikalavimo, todėl premjeras trečiadienį pasiūlė prezidentei jį atleisti. Ji BNS patvirtino, kad Ž. Plytnikas premjerui pateikė atsistatydinimo pareiškimą.

„Visą laiką stengiausi dirbti sąžiningai ir teisingai, gyniau ir stengiausi, kad valstybės lėšos būtų naudojamos efektyviai“, – BNS sakė 43 metų VPT vadovas.

Premjeras pastarosiomis dienomis su teisininkais aiškinosi, ar Ž. Plytnikas turėtų atsistatydinti, teismui galutinai nusprendus, kad jis supainiojo viešuosius ir privačius interesus. Jo teigimu, Ž. Plytnikas palieka sąžiningo ir teigiamo darbuotojo įspūdį.

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) spalio 22 dieną galutinai patvirtino Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) pernai gegužę priimtą sprendimą, kuriuo Ž. Plytnikas buvo pripažintas supainiojęs viešuosius ir privačiuosius interesus.

Ginčas kilo 2012 metų sausį tarp Ž. Plytniko ir buvusios jo pavaduotojos Eglės Sakalauskaitės – generalinio miškų urėdo dukters, kai VPT vadovas 2011 metų lapkritį atleido buvusią savo pavaduotoją iš pareigų. E. Sakalauskaitė dėl to kreipėsi į teismą, nes manė, jog iš pareigų buvo atleista, nes buvo nėščia.

Teisininko išsilavinimą turintis Ž. Plytnikas VPT vadovu paskirtas 2010 metų spalio pabaigoje, laimėjęs konkursą, kuriame dalyvavo vienas. Anksčiau Ž. Plytnikas dirbo „Sodroje“, Didžiosios Britanijos kapitalo įmonėje.

Žiniasklaidoje skelbta, kad Ž. Plytnikas, prieš tapdamas VPT vadovu, tapo visuomeniniu savo bičiulio, tuometinio ūkio ministro Dainiaus Kreivio konsultantu, o vėliau be konkurso užėmė ministerijos Ūkio ir Europos Sąjungos politikos departamento direktoriaus pavaduotojo postą.

Vadovaudamas VPT, Ž. Plytnikas yra sakęs, kad jam bandoma daryti spaudimą, užsiminta apie siūlytus kyšius. Pats Ž. Plytnikas negailėjo kritikos viešiesiems pirkimams, dėl to sulaukdavo nemažai kritikos.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.