Naujienų srautas

Lietuvoje2014.10.29 10:38

Ministrė: G. Černiausko atsistatydinimo pareiškimas patenkintas

BNS 2014.10.29 10:38

Sveikatos apsaugos viceministro socialdemokrato Gedimino Černiausko atsistatydinimo pareiškimas patenkintas, teigia sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė.

Sveikatos apsaugos viceministro socialdemokrato Gedimino Černiausko atsistatydinimo pareiškimas patenkintas, teigia sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė.

„Prašymas viceministro pateiktas, viceministras dirba iki lapkričio 1 dienos“, – trečiadienį Seime žurnalistams sakė R. Šalaševičiūtė.

Anot ministrės, nepaisant G. Černiauskui mestų įtarimų dėl neskaidrios veiklos, jis traukiasi savo iniciatyva.

„Aš sakiau ir sakau, kad jo darbo kokybė mane tenkina. Tai yra jo apsisprendimo teisė ir aš gerbiu šią teisę ir patvirtinau prašymą atleisti nuo lapkričio 1 dienos“, – teigė R. Šalaševičiūtė.

Seimo narė konservatorė Agnė Bilotaitė antradienį kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisija dėl galimo G. Černiausko viešųjų ir privačių interesų supainiojimo paaiškėjus, kad įmonei „Sveikatos ekonomikos centras“, kurios vienas akcininkų yra G. Černiauskas, šių metų birželį buvo skirta 1,442 mln. litų parama. Finansavimo skyrimo laikotarpiu šioje bendrovėje esą dirbo ir viceministro žmona.

Įsakymą dėl paramos skyrimo tuometinis sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis pasirašė vadovaudamasis būtent G. Černiausko pirmininkaujamos komisijos rekomendacine išvada.

Be to, pirmadienį „Žinių radijo“ paskelbtame įraše girdima, kaip G. Černiauskas piktinasi konkurso į Valstybinės akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybos vadovo postą komisijos narių sprendimu didesnį balą skirti konkursą laimėjusiai sveikatos apsaugos ministrės patarėjai Norai Ribokienei. Įraše jis leidžia suprasti, jog turėjo būti pasirinktas kitas kandidatas – socialdemokratė Vilija Vertelienė. G. Černiauskas taip pat N. Ribokienę vadino necenzūriniais žodžiais.

G. Černiauskas apie atsistatydinimą iš pareigų pranešė antradienį.

R. Šalaševičiūtė pranešė, kad artimiausiu metu jos politinio pasitikėjimo komanda dar labiau aptrupės. Iš jos išeina konkursą laimėjusi patarėja N. Ribokienė bei dirbti į Briuselį su V. P. Andriukaičiu išvykstanti patarėja Inga Preikšienė.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi