Lietuvoje

2012.11.12 11:39

Olštyne atidarytas Lietuvos garbės konsulatas

Lenkijai minint nepriklausomybės metines, Olštyne Lietuva atidarė naują garbės konsulatą, kuris svarbūs šalių visapusiškam bendradarbiavimui, praneša LRT televizijos naujienų tarnyba.

Lenkijai minint nepriklausomybės metines, Olštyne Lietuva atidarė naują garbės konsulatą, kuris svarbūs šalių visapusiškam bendradarbiavimui, praneša LRT televizijos naujienų tarnyba.

Lenkija mini 94-ąsias nepriklausomybės metines. Ankstesniais metais prezidentė Varšuvoje viešėjo, tačiau šiemet pranešė nedalyvausianti dėl neatidėliotinų su vidaus politika susijusių klausimų. Perduodama sveikinimus Lenkijos Prezidentui Bronislavui Komorowskiui, prezidentė pasiūlė Lietuvos ir Lenkijos žmonėms svarbius dvišalio ir regioninio bendradarbiavimo klausimus aptarti darbo susitikime gruodžio pradžioje ar kitu Lenkijos prezidentui patogiu metu. Tuo metu Olštyne Lietuva atidarė naują garbės konsulatą, kuris svarbūs šalių visapusiškam bendradarbiavimui.

Pasak Lietuvos diplomatų, dvišaliai ir regioniniai santykiai tarp Lietuvos ir Lenkijos pastaruoju metu  pablogėję, tačiau bendradarbiavimas turizmo ir mokslo srityse stiprėja. Ir labai svarbu stiprinti ne tik ryšius tarp sostinių, bet ir tarp atskirų regionų, o Olštynas ir yra vienas iš vadinamojo paribio regionų.

„Aš manau, kad tarpvalstybiniai santykiai nėra vien santykiai tarp valdžių. Tai būtų tų santykių supaprastinimas, uzurpavimas. Iš tikrųjų, tai yra santykiai tarp žmonių. Tokie faktai kaip garbės konsulato atidarymas ar partnerystės sutarčių tarp miestų, regionų pasirašymas ir kurią tą kritinę masę, kurią galima vadinti šiais santykiais“, – kalbėjo Lietuvos užsienio reikalų viceministras Evaldas Ignatavičius.

Lietuva garbės konsulatus steigia, atsižvelgdama į tarpvalstybinius politinius ir ekonominius bendradarbiavimo santykius ir ypač ten, kur aktyvi lietuvių bendruomenė.

Lenkijoje Lietuva yra įsteigusi septynis garbės konsulatus. Garbės konsulais gali tapti įvairių profesijų žmonės – visuomenės veikėjai, verslininkai, politikai, meno pasaulio atstovai. Lietuva yra paskyrusi 121 garbės konsulą 58 pasaulio valstybėse.

„Labai svarbu, kad Garbės konsulatas atidarytas mūsų regione. Lietuva čia pat. Todėl abiejų šalių bendradarbiavimas ir geri santykiai neišvengiami. Mūsų Varmijos-Mozūrų regionas garsėja natūralia gamta, ežerais, todėl sulaukiame  turistų ir iš Lietuvos. Mums labai svarbūs žmonių santykiai, ekonominis bendradarbiavimas. Turime universitetą, kuriame studijuoja 50 tūkstančių studentų iš visos Europos. Svarbu, kad jame studijuotų ir lietuvių – jiems, beje, mokslas nemokamas“, – sakė Lenkijos Varmijos-Mozūrų vaivados pavaduotojas Janas Mascianica.

Atstovauti Lietuvai ir ginti lietuvių interesus šiame karšte teks Garbės konsulei – farmacijos „Galenea“ laboratorijos valdybos pirmininkei Urszulai Lech.

„Mano tikslas – skatinti bendradarbiavimą kultūros ir mokslo srityse, ieškoti partnerių verslui. Inicijuoti naujus švietimo projektus. Mūsų regionas arti Lietuvos. Kaip sakė mūsų vyskupas – mus sieja bendra religija ir gilūs istorijos pamatai. Tai reikia puoselėti“, – dėstė Lietuvos garbės konsulė Olštyne Urszula Lech.

„Kaip pati naujoji mūsų konsulė pasakė, mano užduotis yra jungti. Tai aš manau, kad mūsų visų konsulų yra toks pats mąstymas apie savo darbą – jungti žmones, mokslininkus, įvairius visuomenės sluoksnius. Padėti. Ypač šiame regione, kur yra didžiulis Olštyno universitetas, čia yra jaunas miestas“, – kalbėjo Lietuvos ambasadorė Lenkijoje Loreta Zakarevičienė.

Siekiant pritraukti kuo daugiau turistų iš Lenkijos į Lietuvą, per garbės konsulato atidarymą Olštyne Druskininkų turizmo informacijos centras pristatė kurortą ir ieškojo bendradarbiavimo partnerių šiame regione.

Mykolas Majauskas
2022.12.07 11:02

Seimo narys Mykolas Majauskas kandidatuos į Vilniaus merus

atnaujinta 11.06