Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

Sienos su Baltarusija pažeidėjams bus kur kas sunkiau išlikti nepastebėtiems

Pasieniečiai stiprina priežiūrą pasienyje su Baltarusija. Per pora metų beveik 100 kilometrų ruože įrengta moderni stebėjimo sistema, kuri automatiškai aptinka sienos pažeidėjus.

Pasieniečiai stiprina priežiūrą pasienyje su Baltarusija. Per pora metų beveik 100 kilometrų ruože įrengta moderni stebėjimo sistema, kuri automatiškai aptinka sienos pažeidėjus.

Dėl judesius fiksuojančių kabelių, specialių vaizdo stebėjimo kamerų sienos pažeidėjai neturi galimybių likti nepastebėti.

Sistemai sureagavus į judesius, užkardoje esantis vaizdo stebėjimo operatorius mato menkiausią pažeidėjo žingsnį net ir naktį.

Laiku pasiųsti patruliai neužtrunka nė dešimties minučių – padedant kinologui nelegaliai sieną kirtęs asmuo sulaikomas.  

„Esant būtinybei galima pasitelkti kaimynų pagalbą, spec. pagalbą ar išsikviesti bet kada iš aviacijos rinktinės eurokopterį, kuris stebi iš oro vietovę ir padeda sulaikyti pažeidėją ar grupę“, – sako Padvarionių užkardos vadas Giedrius Matkevičius.

„Viena sistema nieko nereiškia. Tai yra pareigūnai, sraigtasparniai, draugai keturkojai, kurių pasienyje turime 160. Dėl technikos, žmonių ir gyvūnų [bendro darbo] sugebame kokybiškiau kontroliuoti ir užkardyti pažeidimus“, – sako Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadas gen. Vainius Butinas.

Kol kas pasieniečiai modernia įranga kontroliuoja vos 100 kilometrų pasienio su Baltarusija ruožą. Planuojama, kad panaudojant Europos Sąjungos Išorės sienų fondo ir Lietuvos biudžeto lėšas iki 2020-ųjų modernia vaizdo stebėjimo sistema pasieniečiai galės stebėti bent pusę iš beveik 700 km pasienio su Baltarusija.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi