Naujienų srautas

Lietuvoje2014.10.28 20:07

Sveikatos apsaugos viceministras G. Černiauskas atsistatydina

BNS 2014.10.28 20:07

Socialdemokratas Gediminas Černiauskas antradienį pranešė atsistatydinantis iš sveikatos apsaugos viceministro pareigų. Taip jis apsisprendė praėjus dienai po to, kai žiniasklaidoje paskelbtas slapta darytas garso įrašas, kuriame girdėti, kaip viceministras spaudė komisijos nares dėl aukštos valdininkės paskyrimo.

Socialdemokratas Gediminas Černiauskas antradienį pranešė atsistatydinantis iš sveikatos apsaugos viceministro pareigų. Taip jis apsisprendė praėjus dienai po to, kai žiniasklaidoje paskelbtas slapta darytas garso įrašas, kuriame girdėti, kaip viceministras spaudė komisijos nares dėl aukštos valdininkės paskyrimo.

„Aš esu pareiškęs žodžiu ir planuoju tą rašytu pareikšti (...) šiandien“, – žurnalistams Vyriausybėje sakė G. Černiauskas.

Jis teigė sprendimą priėmęs pats, nesulaukęs nei ministrės, nei premjero priekaištų.

„Tiesiog aš nemanau, kad tai yra įvykis, vertas dėmesio ir laiko – (pasitraukiu) tiesiog vardan to, kad vyktų darbai, o ne diskusijos apie tai, ko nebuvo“, – teigė G. Černiauskas.

Premjeras Algirdas Butkevičius savo ruožtu paneigė slaptame įraše nuskambėjusius viceministro teiginius, esą jis protegavęs partijos kolegę Viliją Vertelienę konkurse į Valstybinės akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybos vadovo pareigas.

„Tikrai ne, žinote, tokiais dalykais neužsiimu“, – sakė premjeras.

Kartu premjeras sakė, kad G. Černiausko elgesį vertins partija.

„Mes viduj šitą klausimą pasiaiškinsime tikrai. Aš manau, kad kai kada geri padaryti ilgalaikiai darbai yra nubraukiami tokiais padarytais sprendimais, kurie tikrai nepuošia nė vieno politiko ir nedaro garbės partijai, – dėstė premjeras ir svarstė, kad galėjo būti ir daugiau atvejų, kai bandyta pasinaudoti jo vardu. – Kas gali paneigti, kad ir kiti nesinaudoja kai kada Ministro Pirmininko vardu“.

Prezidentūra: kompromituoja ministrę ir Socialdemokratų partiją

G. Černiauskas savo veiksmais kompromituoja ir ministrę, ir jį delegavusią Socialdemokratų partiją, teigia Prezidentūra.

„Sveikatos apsaugos ministrė yra atsakinga už savo komandą, politinio pasitikėjimo pareigūnus. Socialdemokratų partijos deleguotas viceministras kompromituoja ne tik ministrę, bet ir partiją“, – teigiama antradienį BNS perduotame Prezidentės spaudos tarnybos komentare.

G. Černiauskas kaltinamas bandęs daryti įtaką Sveikatos apsaugos ministerijos surengto konkurso rezultatams.

Pirmadienį Žinių radijas paskelbė slapta darytą garso įrašą, kuriame girdėti, kaip sveikatos apsaugos viceministras socialdemokratas G. Černiauskas kritikuoja komisijos nares, kodėl konkursą į Valstybinės akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybos vadovo postą laimėjo sveikatos apsaugos ministrės patarėja Nora Ribokienė. Išvadinęs ją necenzūriniais žodžiais, G.Černiauskas kalba, jog premjeras siūlęs kitą kandidatę, partijos kolegę Viliją Vertelienę ir mainais už tai būtų neuždaręs tarnybos.

„Jeigu premjeras skambina dėl būtent to žmogaus, tai ką, jis nepakeis sprendimo savo? Atrodo, kaip vaikai esame. Juk ne penkių metų, ne dešimties“, – teigė G. Černiauskas.

Keletą kartų N. Ribokienę jis išvadino „dūra“ ir sakė, kad ji nebegali tikėtis premijų, nes „eina prieš premjero valią“: „Ką ji, dūra, tikisi, kad jai premijas dabar kas nors davinės? Naivumas visiškas“.

Viceministras leido suprasti, kad jis sąmoningai demonstravo, kaip balsavo, kad juo pasektų ir kiti komisijos nariai.

„Šįkart aš rodžiau, kaip aš balsavau. Jūs matėt, kad aš dviem balais daugiau daviau jai (V.Vertelienei – BNS). Visą laiką buvo atverstas, galėjot pasižiūrėti. Kodėl aš dviem balais daugiau daviau? Aiškiau negali būti, kad kažkas yra tokio, ne tik atsakymo kokybė“, – tvirtino G. Černiauskas.

N. Ribokienė Žinių radijui atskleidė sulaukusi viceministro G.Černiausko raginimo iš karto atsistatydinti iš konkurso nugalėtojų. Ji sakė, kad G.Černiauskas reikalavo užleisti vietą V. Vertelienei.

Be to, įraše girdėti, kaip, anot G.Černiausko, paragintas anksčiau iš konkurso pasitraukė kitas ministro patarėjas Arvydas Skorupskas.

Pirmadienį komentuodamas šį garso įrašą, viceministras pavadino jį „improvizacija“ ir sakė neketinąs atsistatydinti dėl to.

Sveikatos apsaugos ministrė socialdemokratė Rimantė Šalaševičiūtė tvirtino abejojanti, ar G. Černiauskas darė įtaką konkurso rezultatams.

„Aš manau, kad protegavimas – jis galėjo būti vykdomas iki konkurso, nes, kaip žinia, dažnai sklando kalbos, kad viena ar kita partija įdarbina tik savo partijos narius tam tikrose vietose. Bet tas veiksmas vyksta iki konkurso, o ne po konkurso. Aš manau, kad tai, kas vyko po konkurso, jeigu vyko toks aptarimas, natūralu, kad yra aptariami konkurso rezultatai, vertinimai, tik, aš manau, tai turėjo būti daroma ir su pretendentais“, – žurnalistams pirmadienį sakė ministrė.

Ji teigė, kad G. Černiausko elgesį vertins išklausiusi aptarime po konkurso darytą įrašą, kuris buvo nutekintas žiniasklaidai.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi