Lietuvoje

2014.10.28 20:06

Lietuvos geležinkeliais ir keliais juda karinės technikos vilkstinės

Ieva Urbonaitė-Vainienė, DELFI.lt2014.10.28 20:06

Antradienį Naujosios Vilnios gyventojų dėmesį patraukė didžiulis karinės technikos sąstatas, kurio nuotrauka skaitytojai pasidalijo su DELFI.

Antradienį Naujosios Vilnios gyventojų dėmesį patraukė didžiulis karinės technikos sąstatas, kurio nuotrauka skaitytojai pasidalijo su DELFI.

Žmonės nuogąstavo, kad ginklai gabenama iš Rusijos gilumos į Kaliningradą, DELFI aiškinosi, ar tai tiesa.

AB „Lietuvos geležinkeliai“ atstovo spaudai Vidmanto Gudo teigimu, nuotraukose Naujojoje Vilnioje greičiausiai užfiksuota iš Šeštokų į Pabradę gabenama Vokietijos karinė technika, skirta NATO pratyboms. „Daugiau informacijos apie tai Jums galėtų suteikti Krašto apsaugos ministerija (KAM)“, – sakė atstovas spaudai.

„Šiandien į Lietuvą atvyksta vengrų technika, savo karinę techniką taip pat gabena Vokietija – į pratybas „Geležinis kardas“, – patvirtino KAM Viešųjų ryšių departamento direktorė Rūta Apeikytė.

Pasak KAM atstovų DELFI skaitytojai užfiksavo į Šeštokų geležinkelio stotį (Lazdijų raj.) atgabentą Vokietijos kariuomenės karinę techniką, kurią sąjungininkų kariai naudos lapkričio 2–14 dienomis Lietuvoje vyksiančiose tarptautinėse pratybose „Geležinis kardas 2014“.

Technika į poligonus bus gabenama visą šią savaitę, tad KAM įspėjo žmones neišsigąsti, jei vykdami per Vėlines į kapus kelyje sutiks karinių mašinų vilkstines.

Vengrų kariai Lietuvoje liks iki Naujųjų

KAM žiniomis, antradienį į Šeštokų geležinkelio stotį iš Vengrijos planuojama atgabenti per 30 transporto priemonių ir apie 10 konteinerių. Čia karinė technika ir įranga bus perkrauta į vagonus, pritaikytus gabenti Lietuvos geležinkelio linijoms.

Stiprinant NATO sutartas atgrasymo priemones Baltijos regione į Lietuvą atvyksta ir Vengrijos karių kuopos kariai. Maždaug 140 Vengrijos sausumos pajėgų karių kartu su priskirta Lietuvos karių kuopa ir JAV karių kuopomis sudarys bataliono dydžio vienetą, kuris vykdys bendrus mokymus ir dalyvaus pratybose. Vengrų kuopa Lietuvoje bus iki šių metų pabaigos.

Pirmoji vengrų karių grupė, apie 20 karių, atvyko antradienį, likusi didžioji karių grupė, planuojama, atvyks spalio 30 dieną.

„Lietuva ir Vengrija praeityje turėjo daug garsių istorinių sąsajų ir aš džiaugiuosi, kad ji, pirmoji iš europinių NATO valstybių, reagavo į geopolitinės situacijos pokyčius ir Velse priimtus sprendimus ir priėmė sprendimą prisidėti prie NATO sutartų atgrasymo priemonių sausumoje stiprinimo,“ – KAM pranešime spaudai cituojamas krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

Į Lietuvą Vengrijos kariai atvyksta iš Vengrijos kariuomenės 5-osios Bocskai Istváno pėstininkų brigados. Jie kartu atsigabena ir savo techniką bei ginkluotę – ratinius šarvuočius BRT-80 M ir 80 AM, įvairių modifikacijų sunkvežimių, visureigius „Mercedes-Benz“, kt.

Įsikurs Rukloje

NATO bataliono dydžio vienetui Lietuvoje priskirti Vengrijos kariai veiks kartu su JAV Sausumos pajėgų 1-osios kavalerijos divizijos 1-osios brigados ir Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų kariais.

Kaip ir JAV kariai, vengrai įsikurs Rukloje, Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotajame pėstininkų batalione Rukloje.

Lietuva atvykusiems JAV ir Vengrijos kariams teikia visą reikiamą priimančiosios šalies paramą – užtikrina karių apgyvendinimą, maitinimą, kitą reikalingą logistinę paramą.

Pirmosiose pratybose „Geležinis kardas“ iš viso dalyvaus 2,5 tūkst. karių iš devynių NATO valstybių. Kaip praneša KAM, aljansas, reaguodami į pasikeitusią geopolitinę situaciją regione, sustiprinęs Baltijos valstybių oro erdvės ir jūros apsaugą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.